Kėdainiečių penkių mėnesių bendras darbas – 101 metro ilgio juosta

Kategorija:

Miestas:
Kėdainiečių penkių mėnesių bendras darbas – 101 metro ilgio juosta
Birželio 9 dieną Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje „Kokia nuostabi, Lietuva, esi!“, skirtoje Lietuvos valstybės  atkūrimo 100-mečiui, oficialiai buvo pristatyta penkis pastaruosius mėnesius austa vytinė juosta. Prie jos audimo kartu su įvairaus amžiaus kraštiečiais prisidėjo ir rajono meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai, specialistai.
Dainų ir šokių šventės „Kokia nuostabi, Lietuva, esi!“ išvakarėse Didžiosios Rinkos aikštėje ši trispalvė juosta buvo išmatuota specialiu prietaisu.
Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtos juostos audimo iniciatorė Loreta Steponavičienė džiaugėsi sužinojusi, kad kelerius pastaruosius mėnesius apie 447 įvairių skirtingų žmonių pinta juosta yra net ilgesnė nei 100 metrų.
„Juostai buvo pasirinktas stilizuotas gėlės raštas: šaknys – tai Lietuva, šakos, tai mes, gyventojai, žiedo imitacija – tai mūsų karta, kuri tęs mūsų darbus. Iš viso 18 savaičių juostą audė 447 žmonės. Jos ilgis siekia 101,5 m. Iš viso juostai sunaudota 100 kamuoliukų siūlų, o ji sveria 14 kilogramų“, – kalbėjo L. Steponavičienė.
Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovės Reginos Lukminienės teigimu, artėjant Lietuvos šimtmečio jubiliejui, norėta kuo įdomiau pažymėti šią sukaktį, todėl centro kolektyvas ieškojo kuo originalesnių būdų tą padaryti.
„Kilo įvairiausių idėjų, tačiau labiausiai norėjosi į visa tai įtraukti ir krašto žmones. Kadangi nenorėjome pabėgti ir nuo autentikos, todėl po ilgų mąstymų, skaičiavimų nusprendėme kurti ilgą vytinę juostą. Tai itin sena juostos audimo technologija, kuri iki mūsų dienų išlikusi nuo IV amžiaus. Audžiant, su tokiu audimo būdu susipažįstama praktiškai. Pasitarę su tautodailininke L. Steponavičiene, priėmėme šį iššūkį. O šiandien labai džiaugiamės rezultatu“, – sakė R. Lukminienė.
Arnetų namo vadovė pažymėjo, kad kėdainiečiai aktyviai įsijungė į šią akciją. Nors noriai audė ir vaikai, ir suaugusieji, tačiau vis tik didžiąją dalį audėjų sudarė moksleiviai.
Juosta bus eksponuojama Tradicinių amatų centre Arnetų name. 
„Tikimės, kad juosta atstovaus kėdainiečius prasmingose šventėse, renginiuose ir padės pajusti vienybės jausmą, lietuviškumą, didžiavimąsi savo kraštu“, – kalbėjo R. Lukminienė.
Juostos audimo iniciatorė L. Steponavičienė dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos: vaikams, suaugusiesiems, svečiams iš įvairių šalies kampelių, užsienyje gyvenantiems kėdainiečiams, apsilankiusiems savo gimtąjame krašte.
„Dėkoju ir Kėdainių rajono savivaldybei, kuri mus ne tik parėmė finansiškai – skyrė lėšų siūlams įsigyti, bet ir palaikė morališkai, nuolat skatino“, – sakė L. Steponavičienė.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija
 
Mano Krastas