NAUJIENOS

Kėdainiai apsisprendė turėti 11 miestą partnerį

Kategorija:

Miestas:
Tarybos nariai pritarė bendradarbiavimui su Rumunijos Felticenio miesto savivaldybe. Vos prieš kelias dienas su naujais rajono vadovais oficialiai susitiko ir Rumunijos ambasadorius J. E. Dan Adrian Balanescu, kuris pristatė būsimą miestą partnerį ir pasiūlė rengti Kėdainiuose verslo forumą. Partnerystės sutartis bus pasirašyta šių metų vasarą. Ambasadorius labai domėjosi Kėdainiais ir žmonių pasiekimais.
Nebe pirmą kartą Kėdainiuose viešinčio Rumunijos ambasadoriaus J. E. Dan Adrian Balanescu vizito tikslas buvo susitikti su naujai išrinktu rajono vadovu Valentinu Tamuliu ir užsitikrinti ketinimo bendradarbiauti su Felticenio miesto savivaldybe tęstinumą. Taip pat Ambasadorius norėjo susipažinti su naujais rajono vadovais ir išsamiai jiems pristatyti būsimą miestą partnerį.
Iki šio susitikimo 2019-ųjų vasarį tarp Rumunijos Felticenio miesto ir Kėdainių rajono savivaldybės buvo pasirašytas bendradarbiavimo ketinimų protokolas ir aptarta, kad savivaldybė sieks tarpusavio bendradarbiavimo verslo, savivaldos, švietimo, kultūros, sporto, turizmo ir kitose srityse.
Meras Valentinas Tamulis patikino, kad partnerystė domina ir pabrėžė, kad labai svarbu stiprinti šalių istorinius-kultūrinius ryšius. Kėdainių rajono vadovai pristatė miesto istoriją, savivaldybės pramonę, ekonominius pranašumus. Vystant pokalbį su ambasadoriumi aptarta, kokiomis formomis galėtų vystytis bendradarbiavimas. Pasiūlyta, kad ateityje galėtų būti organizuojamas verslo bendradarbiavimo forumas, į kurį atvyktų Rumunijos įmonės. Galbūt iš to atsirastų bendrų projektų Kėdainių LEZ.
Rumunijos ambasadoriaus kvietimu Į Felticenio miestą turėtų išvykti gausi delegacija.
Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius tikisi, kad tokie pirmieji kultūriniai mainai taip pat paskatins ir ekonominius, socialinius, švietimo mainus, turizmą.
J. E. Dan Adrian Balanescu priminė, kad jau yra užmegzta gražių ambasados ryšių su Kėdainiais: kartu su Šviesiąja gimnazija organizuotas labai įdomus rašinių konkursas istorine tematika. Kėdainiai ir Rumunija turi istorinį ryšį per Jonušo Radvilos antrąją žmoną kunigaikštienę Marija Lupu. Šis konkursas buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šviesiosios gimnazijos mokinė, t. y. konkurso laureatė, gavo ambasados kvietimą apsilankyti Rumunijoje ir planuoja į kelionę vykti šią vasarą. 
Rajono merui Valentinui Tamuliui buvo įteiktas Ambasadoriaus pakvietimas į ypatingą šventinį koncertą, paruoštą kartu su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru Valdovų rūmuose, Vilniuje. Renginys – skirtas Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungos tarybos  pabaigai pažymėti.
Kėdainių rajono savivaldybė bus ketvirtoji, kuri pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Rumunijos miestu. Tokias sutartis jau turi Panevėžys, Marijampolė ir Alytus.
Kėdainių rajono savivaldybė jau daug metų bendradarbiauja su Estijos Kohtla Jervės, Vokietijos Zemerdos, Lenkijos Brodnicos, Lenkijos Lobezo miestais, Švedijos Svaliovo (Svalöv) komuna. Vėliau į partnerius prisijungė Rusijos Federacijos Rostovas Didysis, Baltarusijos Valkavisko, Ukrainos Zaporožės srities Melitopolio ir  Kaliningrado srities Zelenogradsko miestai. Paskutinysis  prisijungęs - Sakartvelo Televio miestas. Gegužės mėnesį į "Ryto" progimnaziją atvykusi ir Kėdainiuose viešėjusi delegacija atvežė ir Graikijos Karpenissi miesto mero laišką su nuoširdžiu pasiūlymu bendradarbiauti.  

Astijus Krauleidis
Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjas

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama