NAUJIENOS

Karmėlava ruošiasi tapti pagrindiniais šalies oro vartais

Kategorija:

Miestas:
„Darbai juda pagal planą. Birželį pradės veikti viešbutis, jau galite rezervuoti vietas“, - juokavo antradienį su Kauno rajono savivaldybės vadovais susitikęsKauno oro uosto direktorius Bruno Kasparas.
Susitikime daugiausia kalbėta apie problemas, susijusias su oro uosto pertvarka. Ji tapo būtina, kai paaiškėjo, kad nuo liepos 14 iki rugpjūčio 15 d. Vilniaus oro uostas bus rekonstruojamas, o Karmėlava taps pagrindiniais šalies oro vartais.
Karmėlavoje jau verda įvairūs darbai. Vienas pagrindinių uždavinių – įrengti naują aviacijos saugumo zoną antrame keleivių  terminalo aukšte. Ši erdvė bus skirta visiems keleiviams, įskaitant ir vykstančius į šalis, esančias už Šengeno zonos ribų. Oro uosto vadovų teigimu, naujoji patikros zona leis efektyviau valdyti procedūras ir keleivių srautus.
Po rekonstrukcijos Kauno oro uoste pasikeis ir „DutyFree“ parduotuvių veiklos organizavimas – jos taps atviromis ir labiau prieinamomis, padidės jų plotas ir prekių pasiūla.
Rekonstrukcijos metu bus suformuotos kelios didesnės ir patogesnės viešojo maitinimo erdvės. Bus įrengta verslo klubo patalpa, vaikų žaidimų bei rūkymo zonos, praplėstas tėvų ir vaikų kambarys, tualetai.
„Mums svarbiausia – pasirūpinti kokybišku keleivių aptarnavimu“, - pabrėžė B. Kasparas.
Su savivaldybės vadovais buvo tartasi dėl prekybos licencijų, kelių infrastruktūros, išorinės reklamos rinkliavų, transporto srautų reguliavimo, greitosios medicinos pagalbos stoties darbo.
„Iššūkius ir sunkumus turime paversti naujomis galimybėmis, juk oro uoste atsiras daugiau įvairių paslaugų, naujų darbo vietų“, - kalbėjo meras V. Makūnas.
Gera žinia ir vietos gyventojams: jau netrukus prasidės Karmėlavos Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbai, vyksta Ramučių Centrinės gatvės rekonstrukcijos antrasis etapas. Žmonės dėl to keletą mėnesių patirs nepatogumų, tačiau abi gatvės pasikeis iš esmės - atsiras nauja danga, šaligatviai, apšvietimas.
B. Kasparas taip pat informavo apie pasirašytą ketinimų protokolą su Pietų Afrikos Respublikoje registruota kompanija „GlobalAviation“, kuri užsiima orlaivių nuoma ir aptarnavimas.
Investuotojai pietinėje Karmėlavos uosto dalyje ketina statyti maždaug 26 tūkst.kv m angarą. Per keletą metų planuojama sukurti maždaug 120-200 vietų mechanikams, kurie aptarnaus 20-30 orlaivių. Reikės nemažai stiuardesių, kito aptarnaujančio personalo. „Tikiuosi, kad dauguma darbuotojų bus iš Kauno rajono“,- kalbėjo oro uosto direktorius.

V. Makūnas pabrėžė, kad pritraukiant naujas investicijas, turėtų suvienyti jėgas visos suinteresuotos pusės: oro uostas, Susisiekimo ministerija, savivaldybė, Kauno LEZ.
 
 
Edmundas Mališauskas

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama