Institucinės globos pertvarka siekiama kiekvienam užtikrinti darnią socialinę

Kategorija:

Miestas:
Institucinės globos pertvarka siekiama kiekvienam užtikrinti darnią socialinę
Vasario 9 d., penktadienį, Seime vykusioje konferencijoje „Deinstitucionalizavimo patirtys ir iššūkiai“ kalbėta apie institucinės globos pertvarką, socialinių paslaugų teikimą vaikams ir suaugusiesiems su negalia bendruomenėse, apie žmogaus teises, sveikatos apsaugos paslaugas įgyvendinant pertvarką, apie bandomąsias bendruomenines paslaugas.
Konferencijoje, kurią organizavo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, aptarta Lietuvoje jau nuo 2014 m. vykdoma deinstitucionalizacija, t. y., stambių socialinės globos įstaigų reorganizavimas, eiga ir tikslai. Dalyvavusieji buvo supažindinti su vykdoma pertvarka, perėjimo nuo institucinės globos prie globos šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų vaikams ir neįgaliems suaugusiesiems patirtimis, aptartos praktikoje kylančios problemos. Šia pertvarka siekiama, kad tėvų globos netekę vaikai ir negalią turintys žmonės gautų jiems būtiną pagalbą artimoje aplinkoje ir neturėtų gyventi didžiulėse institucijose.
„Įgyvendinat šią pertvarką taip bus reorganizuojami Telšių rajone esantys Dūseikių socialinės globos namai, kuriuose šiuo metu gyvena apie 60 Mažeikių rajono gyventojų. Plėtojant socialines paslaugas ir siekiant šiuos žmonės apgyvendinti mūsų rajone bus įkurti 4 grupinio gyvenimo namai, kuriuose galės gyventi po 10 žmonių, taip pat bus įkurtas 40 vietų specializuotos slaugos-globos padalinys, – sakė konferencijoje dalyvavusi Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė. – Rajone vykdoma pertvarka užtikrina, kad neįgalieji ir jų šeimos nariai galėtų įgyvendinti savo teisėtus interesus, realizuoti socialinius, kultūrinius ir kitokius poreikius, skatina neįgaliųjų integraciją į visuomenę“.
 
Ryšių su visuomene skyrius
 
 
 

Mano Krastas