Ingmaro Bergmano kūrybos pasaulis: filmo „Septintasis antspaudas“ peržiūra su menotyrininke Vilma Kilinskiene

Kategorija:

Miestas:
Ingmaro Bergmano kūrybos pasaulis: filmo „Septintasis antspaudas“ peržiūra su menotyrininke Vilma Kilinskiene
Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, Vytauto pr. 52, Kaune, 2018 m. vasario 6 d., antradienį, 17 val.
 menotyrininkė Vilma Kilinskienė pakvies į švedų teatro ir kino režisieriaus Ingmaro Bergmano kūrybos pasaulį. Menotyrininkė papasakos apie režisieriaus kūrybą ir pristatys bei parodys vieną reikšmingiausių I. Bergmano filmų ‒ specialųjį Kanų kino festivalio žiuri prizą laimėjusį „Septintąjį antspaudą“ (1957).
Ernstas Ingmaras Bergmanas (1918 m. – 2007 m. ) laikomas vienu iš didžiausią įtaką XX a. kinui padariusių filmų kūrėjų. Jo filmas „Septintasis antspaudas“ ‒ tai viduramžių legendos apie klajojantį Riterį ekranizacija, kaip ir visa jo kūryba, nagrinėjanti egzistencines mirtingumo ir tikėjimo temas. Riteris Antonijus Blokas grįžta į Švediją iš kryžiaus žygio ir čia jį pasitinka Mirtis. Riteris pasiūlo Mirčiai sužaisti šachmatų partiją, nulemsiančią jo likimą ir galbūt paneigsiančią ramybės Riteriui neduodančias būties beprasmybės nuojautas.
 Filmas prieš žiūrovų akis apnuogina religinį viduramžių visuomenės gyvenimą ‒ rimbais save pliekiančius flagelantus, raganavimu apkaltintos merginos deginimą, iš maro keliamo siaubo besipelnančius dvasininkus.
 
I.Bergmano kino vakaras Lietuvos švietimo istorijos muziejuje ‒ tai renginių ciklo „Baltas kambarys. Sienos be tapetų“ dalis.
 
 
Renginys nemokamas.
Maloniai kviečiame.
 

Mano Krastas