Inga Šveistienė: tikriausiai esame aprengusios visus rajono meno kolektyvus

Kategorija:

Miestas:
Inga Šveistienė: tikriausiai esame aprengusios visus rajono meno kolektyvus
Lydimi administracijos direktorės Irenos Sirusienės apsilankėme Kelmės centre įsikūrusioje siuvykloje. Mus pasitiko iš verslo pusryčių parskubėjusi jauna ir energinga verslininkė Irena Šveistienė.  „Prieš vienuolika metų ėmiausi šio verslo. Mano pirmoji siuvėja iki šiol darbuojasi, – nedideliu kolektyvu pasidžiaugia Inga ir nusišypsojusi priduria. –  Tik labai ilgai ieškojome savo kelio. Iš pradžių viską dariau vyro vardu įsteigtoje įmonėje. Tačiau mūsų pajamos nėra labai didelės, tad mūsų partnerystė jį tik vargino.  Vyras vis prašė savo įmonę įsisteigti. Įsiregistravau individualią įmonę, bet vėl kažkas ne taip. Galiausiai nusprendėme kurti mažąją bendriją.“
Inga yra baigusi rūbų dizainą, tad didžioji darbų dalis – individualūs užsakymai. Tačiau, pasak jos, Kelmė tokiai veiklai yra per maža, tad kiekvieną penktadienį važiuoja į Klaipėdą. Viena audinių parduotuvė yra suteikusi jai kamputį, kur ji gali susitikti su klientėmis.  „Visada labai stengiuosi klientą išgirsti. Kiekvienas turi savo supratimą. Gali žmogui primesti modelį, sakydamas, kad tai jam tiks, bet pasiūtas rūbas žmogui bus nemalonus ir jis jo nenešios. Todėl visada išklausau žmogų, įsižiūriu, kaip jis apsirengęs, – verslo paslaptimi pasidalija I. Šveistienė – Pirmą kartą visada būna labai sunku. Tačiau antrą, trečią kartą, kai labiau pažįsti klientą,  jau žinai, ką jam reikia siūlyti, kas jam tinka ir kas patinka. Didžioji dalis mūsų klientų yra pastovūs.“
Įmonėje siuvami ir tautiniai rūbai. Pasak Ingos, ko gero Kultūros centro kolektyvai ir aprengti vien jų siūtais tautiniais drabužiais. „Tačiau individualiai užsakytą tautinį kostiumą kol kas siuvome tik vieną kartą. Jis iškeliavo berods į Turkiją, į ambasadą“, – sako verslininkė.
Tautiniam kostiumui medžiagą audžia palangiškė meistrė Zita Baniulaitytė, bet pastaruoju metu Inga susirado audėjas Ramutę Jagnorienę iš Raseinių rajono ir  Rasuolę Šlajienę  iš Klaipėdos. Tad dabar audinius pas jas užsisakinėja.
Moteriško tautinio kostiumo pasiuvimas, įskaičiuojant ir audinius, kainuoja apie 500 eurų.
Rajono savivaldybė įsisteigusiai mažajai bendrijai šiais metais skyrė 3000 eurų paramą, už kurią buvo nupirktos naujos suvimo mašinos.
„Baigiamajame „Verslo dienų“ renginyje, kurio aprangos kodas ir buvo tautinis kostiumas arba jo detalė, Inga Šveistienė buvo apdovanota už versliausios įmonės, šiais metais gavusios paramą, vystymą. Šia parama pasinaudojo šešios rajono įmonės, bet dalis jų tik įsibėgėja“, – sako administracijos direktorė I. Sirusienė.

Genovaitė Paulikaitė

Mano Krastas