Ignalinoje – rudens gėrybių mugėje apdovanoti geriausi ūkininkai ir savivaldai nusipelnę žmonės

Kategorija:

Miestas:
Ignalinoje – rudens gėrybių mugėje apdovanoti geriausi ūkininkai ir savivaldai nusipelnę žmonės
Ruduo – atgaiva ūkininkų, kaimo žmonių širdims, kai po didžiųjų darbų galima atsipūsti ir visiems kartu susirinkus  pasilinksminti, vieni kitais pasidžiaugti. Spalio 6 dieną Ignalinoje surengtoje Rudens gėrybių mugėje linksmumo tikrai netrūko. Buvo ir malda, ir tradicinė šventinė eisena, ir visų seniūnijų šaunūs prisistatymai, geriausių ūkininkų ir savivaldai nusipelniusių žmonių apdovanojimai. Kiemeliuose pristatyta vis kita daržovė, išrinktos ir pačios didžiausios bei įdomiausios daržo dovanos. Mugės dalyvius ir svečius linksmino šauni grupė „Dar“.  
Šventė pradėta Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje mišiomis už Ignalinos kraštą ir jo žmones. Duoną prie altoriaus nešė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukoševičienė, į eilę rikiavosi visų seniūnijų atstovai su savo gėrybių krepšiais. Po mišių nuo bažnyčios pajudėjo šventinė eisena, kurios priekyje žygiavo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras. Šventinėje eisenoje ėjo ir savivaldybės vadovai, ir seniūnijų žmonės,  ir šventės svečiai, gyventojai.
Ignalinos krašto žmones ir svečius pasveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis džiaugėsi gražia švente ir dėkojo rajono ūkininkams už jų darbus, linkėjo sveikatos ir stiprybės auginant duoną ir garsinant savo kraštą. Meras pastebėjo, kad šiuo metu rajone praktiškai nėra nedirbamos, apleistos  žemės, o mūsų ūkininkai grūdinėmis kultūromis užsėja apie 20 tūkst. ha. Nuostabiu oru ir puikiu derliumi džiaugėsi Marijona Lukoševičienė, geriausiai žinanti ūkininkų džiaugsmus ir rūpesčius. Ji kvietė iš visos širdies linksmintis, bendrauti, didžiuotis vieni kitų pasiekimais. Švente džiaugėsi ir ignaliniečius sveikino garbūs svečiai – Europos parlamento narys Bronis Ropė, Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis.
Gražios akimirkos buvo geriausių rajono ūkininkų, konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojų pagerbimas. Pasveikinti Jurgita ir Saulius Zabolevičiai, Ignalinos rajono Ceikinių seniūnijos Rubelninkų kaimo ūkininkai, užėmę 1-ąją vietą,  Kazitiškio kaimo ūkininkė Valerija Aleknienė, užėmusi 2-ąją vietą,  ir konkurso trečiosios vietos laimėtojai Eglė ir Laimis Burokai iš Tverečiaus kaimo. 
Jiems užrištos konkurso nugalėtojų juostos, įteiktos savivaldybės dovanos, gėlės. Ūkininkus taip pat pasveikino Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Ignalinos skyrius, Ignalinos kredito unija, seniūnai ir bendruomenių atstovai. Kaip sakė Marijona Lukoševiečienė, rajone tikrai nemažai jaunų, pažangių ūkininkų, vis daugėja modernizuotų ūkių. Ūkininkai visada dosnūs ir į muges atsineša savo rankomis pelnytų dovanų. Merui jie dovanojo ir duonos, ir gardaus sūrio, ir medaus. Nepamiršti liko ir kiti  svečiai. Jiems įteikti naminės duonos kepaliukai.
Rudens gėrybių mugėje paminėta ir Vietos savivaldos diena. Nors oficiali šios dienos minėjimo data yra spalio 10-oji, tačiau nuspręsta švęsti kartu su viso rajono bendruomene. Savivaldybės vadovai įteikė dvylika padėkų nuoširdžiu, atsakingu darbu, prasminga veikla savivaldai nusipelniusiems tarybos nariams, savivaldybės administracijos, seniūnijų darbuotojams. 
Kiekviena seniūnija ne tik kiemeliuose ir šventės scenoje pasirodė, išradingai pasakojo apie savo pasirinktos daržovės naudą, maistines bei gydomąsias savybes. Ignaliniečiai pagerbė pupas. Virtomis pupomis jie visus vaišino ir į Pupų kiemą kvietė užeiti. Seniūnui Valentinui Rumbučiui kiemelyje talkino „Šaltinėlio“ mokyklos šaunios moterys, o scenoje pristatant pupas – mažieji darželinukai. Ignalinos seniūnija vaišino morkų sultimis, morkų pyragais ir morkų saldainiais. Linkmeniškiai puikavosi įvairių dydžių moliūgais ir moliūgėliais,  Didžiasalis ir Tverečius – cukinijomis, mielagėniškiai siūlė bulvių patiekalų, Dūkšto žmonės gyrė svogūnus ir  kepė skanius svogūnų žiedus. Kazitiškis susivežė mugėn didžiausius kopūstus, Vidiškės  pristatė parastą, bet tokį naudingą ir lietuvio stalui be galo reikalingą burokėlį. Naujasis Daugėliškis kvietė į Žirnių kiemą, kur galėjai ne tik žirnienės paskanauti, bet ir žirnių sveikatingumo takelį išbandyti.  Ceikininiai pagerbė nuo šimto ligų gydantį česnaką. O jau jų kiemelyje stovinti gražioji karvutė česnakų akimis traukė visų dėmesį.

Lina Kovalevskienė
Ignalinos r. savivaldybės administracijos
vyr. specialistė ryšiams su visuomene
 
Mano Krastas