NAUJIENOS

Į tradicinę miesto šventę jus kviečia šilutiškiai

Kategorija:

Miestas:
Šilutė turi dvi lygiavertes,  tiek šilutiškių, tiek svečių pamėgtas šventes. Tai žuvienės virimo čempionatas ir miesto šventė, kuri prasidės jau šį penktadienį. „Dabar didžiausias mūsų noras – geras oras, nes tikimės, kad, kaip paprastai, šventėje sulauksime daug svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš savivaldybės miestų partnerių. Ketina atvykti partneriai iš Ukrainos, Kaliningrado srities, Latvijos. Tuo pačiu ši šventė yra ir turistinio sezono atidarymas“, – jau šį savaitgalį atvykti į Šilutę kviečia  Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis
„Koncertas, kuriuo atidaroma miesto šventė šilutiškiams jau tapo tradicija. Ją tęsiame ir šiemet. Tad penktadienį, gegužės 24 dienos vakare, Lietuvininkų aikštėje prie evangelikų-liuteronų bažnyčios šilutiškiams ir svečiams gros Vilniaus  miesto savivaldybės  Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Kartu su orkestru atvyksta solistai Aistė Pilibavičiūtė ir Dainius Puišys“, –  šventę pristato Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.
Įspūdingiausia diena bus šeštadienis, prasidedantis tautodailininkų ir amatininkų dirbinių šventine muge, kuri šurmuliuos Lietuvininkų gatvėje.
Vidudienį per miestą nusidrieks šventinės eitynės. „Jos susidės tarsi iš dviejų dalių. Viena jų – motorizuotos technikos pasirodymas, nes Šilutėje yra nemažai žmonių, besidominčių technika. Kita dalis – miestiečių eitynės. Kai prieš kelerius metus pirmą kartą šilutiškius pakvietėme į šventines eitynes, didelio susidomėjimo nesulaukėme. Dabar eitynės tapo jau neatskiriama šventės dalimi. Šios savaitės viduryje dalyvauti eitynėse jau buvo užsiregistravę per 40 kolektyvų. Tai ir įmonės, r įstaigos, ir įvairios organizacijos“, – pasakoja Kultūros skyriaus vedėja.
Eitynės prasidės Lietuvininkų gatvėje ir baigsis Senojo turgaus aikštėje, kur kiekvienas galės pasinerti į pramogų sūkurį, nes, pašnekovės teigimu, kuriant šeimos scenarijų, buvo pagalvota apie kiekvieną, pradedant nuo vaikų ir baigiant senjorais. 
Prie Hugo Šojaus dvaro rūmų rengiamos „Šeimos dūzgės“. Čia bus galima susipažinti su  XVII–XX a.  „Dvaro meistrų“ – keramikų, duonos kepėjų, muilo gamintojų,  drabužių siuvėjų, senovinio audimo ir verpimo meistrų subtilybėmis. „Viduramžių“ meistrų – odininkų, žalvario papuošalų gamintojų, ugnies įkūrėjų, gintarininko  išmone. Bus galima pasimokyti senovinių žaidimų, paklausyti folkloro kolektyvų ir kapelų koncerto, dvaro kavinėje paragauti tradicinių Klaipėdos krašto gardėsių.
Tuo pat metu Turgaus aikštėje šėlios XIX–XXI a. tradiciniai Klaipėdos krašto žaidimai ir edukacinių programų viesulas. Čia veiks „Karalaičių ir princesių laboratorija“, senoviniai piemenukų žaidimai, vėtrungėlių-magnetukų, žuvyčių-magnetukų gamyba, Kuršmarių vėtrungėlių dažymas, suvenyrinių laivelių gamyba, pynimas iš šiaudelių, „Raganų futbolas“ ir Mega stalo žaidimų turnyras.  Kad gyvename XXI a. primins transformerių parodomoji programa, Venesuelos cirko artisto Katay Santos pasirodymas gatvėje. Taip pat svečiuosis ir „Mini cirkas“, padovanosiantis klouno ir iliuzionisto programas, gyvūnėlių iš balionų gamybos paslaptis, cirko gyvūnėlių pasirodymas gatvėje.
Kaip pabrėžia Kultūros skyriaus vedėja, šiemet pirmą kartą 100 metrų pripučiamą kliūčių ruožą  įveikti, išbandant savo uolumą, vikrumą ir greitumą kviečiamos šeimų ir draugų komandos. „Turnyro nugalėtojams numatomi išskirtiniai prizai.Šeimos komandai-nugalėtojai – kelionių organizatoriaus „Makaliaus“ dovanų kuponas, kuris galios 12 mėnesių ir bus skirtas ne tik „Makaliaus“ organizuojamoms kelionėms, bet ir „TezTour“, „Novatur“ ir kitų kelionių organizatorių, nurodytų dovanų kupone, rengiamoms kelionėms, lėktuvų bilietams, viešbučiams ir kelionėms ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Draugų komandai-nugalėtojai – restorano „Kitchen Inn“ čekis draugų pietums ar vakarienei restorane bet kurio metu per ateinančius 12 mėnesių“, – šventės naujieną pristato Vilma Griškevičienė.
Pavakary koncertuos Šilutės vaikų ir jaunimo kolektyvai. Prie evangelikų-liuteronų bažnyčios rengiamas tradicinis chorų ir vokalinių ansamblių koncertas, sutraukiantis gausų būrį žiūrovų.
Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasidžiaugia, kad rajone puoselėjama kultūra, yra nemažai meno mėgėjų kolektyvų. Dauguma jų ir pasirodo per miesto šventę, nes, pasak pašnekovės, kiekvienam, savanoriaujančiam puoselėjant kultūrą labai svarbus pripažinimas, parodymas, kad jo veikla reikalinga ir svarbi. „Rajono savivaldybė skiria didelį dėmesį kultūrai. Be abejo, tai kainuoja ir iš biudžeto kolektyvams kasmet yra skiriama nemažai lėšų. Juk reikia ir instrumentų, ir aprangos. Turime kolektyvų, kurie ir patys užsidirba, bet tai gali padaryti ne visi. Nežinau, ar būtų gerai, jei neliktų rajone etnografinių kolektyvų ar chorų. Tokius kolektyvus reikia palaikyti, skiriant jiems reikalingų lėšų ir labai gerai, kad rajono politikai tai supranta, – mintimis dalijasi Vilma Griškeviečinė ir pasidžiaugia, kad pagaliau konkrečiai sprendžiamas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro modernizavimas.  – Pastatytas statytas tais laikais, kai pirmoje vietoje buvo modernumas, o ne patogumas. Salė antrame aukšte, o tai labai nepatogu. Tikimės, kad modernizavus pastatą turėsime daugiau erdvių repeticijoms ir renginiams.“
Karolina Baltmiškė

 
ŠILUTĖS MIESTO ŠVENTĖS PROGRAMA  
Daugiau informacijos www.silutekpc.lt
 
2019 M. GEGUŽĖS 24 D.
 
18.00  EKUMENINĖS PAMALDOS  UŽ ŠILUTĖS MIESTĄ IR ŠILUTIŠKIUS
 
Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje (Lietuvininkų g. 21)
 
21.00  ŠVENTĖS ATIDARYMO KONCERTAS
Dalyvauja Vilniaus  miesto savivaldybės  Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Barkauskas, solistai:  Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Dainius Puišys (baritonas).
ŠVENTINIAI FEJERVERKAI
Lietuvininkų g., prie Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčios
 
GEGUŽĖS 25 D.
 
NUO 10.00 TAUTODAILININKŲ IR AMATININKŲ DIRBINIŲ ŠVENTINĖ MUGĖ
            Lietuvininkų gatvėje
 

12.30  ŠVENTINĖ EISENA IR MOTORIZUOTOS TECHNIKOS PASIRODYMAS
Nuo Lietuvininkų g. 74 iki Senojo turgaus aikštės
 
14.0017.30  PRAMOGOS  SENOJO  TURGAUS AIKŠTĖJE
14.0017.30 PROGRAMA „ŠEIMOS DŪZGĖS“
XVII-XX a.  „Dvaro meistrų“ (keramikų, duonos kepėjų, muilo gamintojų,  drabužių siuvėjų, senovinio audimo ir verpimo meistrų), „Viduramžių“ meistrų (odininkų, žalvario papuošalų gamintojų, ugnies įkūrėjų) ir gintarininko edukacinės programos. Senovinių žaidimų arena bei folkloro kolektyvų ir kapelų koncertas. Tradicinių Klaipėdos krašto gardėsių skanavimas dvaro kavinėje.
                                                                                   Prie Hugo Šojaus dvaro rūmų
 
XIX-XXI a. Tradiciniai Klaipėdos krašto žaidimai ir edukacinių programų viesulas: „Karalaičių ir princesių laboratorija“, senoviniai piemenukų žaidimai, vėtrungėlių-magnetukų, žuvyčių-magnetukų gamyba, Kuršmarių vėtrungėlių dažymas, suvenyrinių laivelių gamyba, pynimas iš šiaudelių, „Raganų futbolas“ ir Mega stalo žaidimų turnyras.
 
XXI a. Transformerių (milžiniškų figūrų) parodomoji programa, Venesuelos cirko artisto Katay Santos pasirodymas gatvėje, „Mini cirko“ pasirodymai: klouno ir iliuzionisto programos, gyvūnėlių iš balionų gamyba, cirko gyvūnėlių pasirodymas gatvėje. KLIŪČIŲ RUOŽO TURNYRAS, SKIRTAS ŠEIMOMS IR DRAUGAMS (pirmą kartą Šilutėje veiks 100 m. pripučiamas kliūčių ruožas). Šilutės kamerinio dramos teatro programa.
Veiks Kakės Makės batutų miestelis vaikams (mokamas).
                                                                        Turgaus aikštėje
 
14.0017.00 LIETUVOS DIDŽIOJO KUNIGAIKŠČIO BUTIGEIDŽIO DRAGŪNŲ BATALIONO GINKLŲ IR TECHNIKOS PARODA.
 
                                                                        Turgaus aikštėje
 
15.30   Kūrybinis susitikimas „Romansas gyvo garso“ su romansų atlikėja Liuba Nazarenko.
                                                            Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos kieme
 
16.0018.00    ŠILUTĖS VAIKŲ IR JAUNIMO KOLEKTYVŲ KONCERTAS
                                                                                       Scenoje prie Šilutės kultūros ir pramogų centro

 
17.00   CHORINĖS–VOKALINĖS MUZIKOS KONCERTAS
                                                                                                Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje
19.0023.00  VAKARINĖ PROGRAMA
 
19.00–20.00   Šilutės pramoginių ir sportinių  šokių kolektyvų pasirodymas
20.00–21.00  Atlikėjo Valdo Lacko koncertas
21.00–22.00  Grupės „Man-go“ koncertas
22.00–23.00  grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“  koncertas
                                                                      
   Pagrindinėje scenoje Senojo turgaus aikštėje
 
Šventės organizatoriai – Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės seniūnija.
Šventės renginių vedėjas – Marijus Budraitis.
Partneriai: Šilutės sporto mokykla, VšĮ „Šilutės sportas“, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės kamerinis dramos teatras, Šilutės meno mokykla, Šilutės evangelikų liuteronų parapija.
 
Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdinė medžiaga viešinama reprezentaciniais tikslais.
 
Organizatoriai pasilieka teisę programą pildyti.
 

 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama