NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Į sostinės Stiklo kvartalą nusileis paslaptingos kodamos

Kategorija:

Miestas:

Šeštadienį, lapkričio 10 d. Šv. Martyno dienos išvakarėse, į Mariaus Grušo sostinėje pastatytą miško deivės skulptūros „Medeinė” (Stiklių g. 6) kiemą nusileis japoniškos medžių dvaselės – „Kodamos”. Tądien ryškiau sužibs – Stiklių, Gaono, Žydų ir M. Antokolskio gatvių mados, meno ir maisto bendruomenė – STIKLO KVARTALAS, miestiečius ir miesto svečius kviesdama kartu švęsti Šv. Martyno dieną – dalintis šviesa, džiugesiu, šiluma ir žiemos laukimo nuotaika!

Šviesų instaliacija su linksmais, išsiblaškiusiais ir mielais japonų kūrėjo Miyazaki Hayao kodama dvaselių pavidalais („bumbulagalviais“) skirta atkreipti dėmesį į augalų pasaulio „bendravimą“, jų siunčiamus prašymus ir signalus mums. Pasak instaliacijos autorės Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojos, dendrologės, dr. Astos Malakauskienės kodamų įvaizdis siejasi su lietuviškomis žaltvykslėmis (klaidžiojančiomis pelkių ugnelėmis / dvaselėmis): „Mano instaliacija – tai kvietimas šiuolaikiniam skubančiam žmogui sustoti ir įsiklausyti į žaliojo pasaulio kalbą. Augalų ir grybų pasaulis per kodamas persiunčia Stiklo kvartalo lankytojams žinutes: „nelaušk, man skauda“, „man reikia daugiau vietos“, „susirink savo šiukšles, nes nuo jų dūstu“, „jei tau karšta ar šlapia nuo lietaus – lįsk po mano šakomis“, „dovanoju tau vaisių, nešk jį kuo toliau ir pasėk“ ir daugelį kitų, kurioms išvardyti neužtektų net knygos". Simboliška, kad kodamos Sostinėje pasirodys Šv. Martyno dienos išvakarėse, nuo seno ši diena dovanodavo daug burtų ir linksmybių. Nuo 17:00 val. šventėje  galėsite susipažinti ir su pačia instaliacijos autore bei pasiklaustyti jos pasakojimų apie Kodamas ir augalų pasaulį. 

Šv. Martyno diena turi gilias tradicijas ne tik daugelyje Europos šalių, rudens pabaigą švęsdavo ir mūsų protėviai. Artėjant tamsiam ir niūriam periodui jie skubėdavo baigti rudens ganiavą bei, pasitelkdami įvairius žaidimus ir burtus, kviesdavo žiemą, šventinį džiugesį ir sniego baltumo šviesą. 

„Pradėkime didžiųjų metų švenčių laukimą STIKLO KVARTALO ritmu. Tą dieną nuo 11:00 val. kvartale skambės muzika, šurmuliuos visa meno, mados ir maisto kaimynystė – galerijos, kavinės ir restoranai, mados butikai. Ypatingo dėmesio sulauks varduvininkai – Marty(i)nai ir Marty(i)nos, laukiami visi geros nuotaikos ir kultūringų pramogų išsiilgę Stiklo kvartalo svečiai“, pasakoja Stiklo kvartalo kaimynystės dalyvė Alma Lomsargė.

Kviečiame šeimas, miestiečius ir miesto svečius sudalyvauti Stiklo kvartalo Šv. Martyno dienos šventėje bei aplankyti deivės „Medeinės“ kiemą (Stiklių g. 6) ir „Kodamas“ lapkričio 10 d. nuo 17:00 val. Instaliacija „Medeinės“ kiemą puoš iki Trijų Karalių

STIKLO KVARTALAS – kaimynai, dizaineriai, verslininkai, galerijų savininkai ir menininkai, restoranų šefai, barų šeimininkai, kirpėjai ir juvelyrai susirinkę tam, kad rengtų bendras šventes, puoštų kvartalą, atgaivintų ir papasakotų jo istoriją, puoselėtų senąsias tradicijas. 


  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Senųjų Miežionių pilkapynas

Poškonių pilkapynas

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė






Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai