Guoda Burokienė: svarbiausi Seimo rudens sesijos darbai orientuoti į gyventojų pajamų didinimą

Kategorija:

Miestas:
Guoda Burokienė: svarbiausi Seimo rudens sesijos darbai orientuoti į gyventojų pajamų didinimą
Rugsėjo 10 dieną parlamentarai susirinko į trečiąją (rudens) sesiją. Svarbiausius Seimo sesijos darbus pristatė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Rudens sesijos darbų programa buvo sudaryta iš pasiūlymų, kuriuos teikė Vyriausybė, Seimo komitetai, frakcijos, Seimo nariai. Numatomų darbų programoje įrašyti beveik 530 teisės aktų projektų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė įrašyti 7, Vyriausybė – daugiau kaip 150, Seimo nariai, įskaitant frakcijas – beveik 250 įstatymų projektų, be lydimųjų teisės aktų projektų.
Seimui pateikti svarstyti projektai aiškiai atspindi mūsų šalies gyventojų padėtį ir lūkesčius. Didžioji darbų dalis bus orientuota į gyventojų pajamų didinimą, skurdo, atskirties mažinimą, kovą su korupcija, saugumo užtikrinimą.
Sieksime stiprinti šeimas, sudarydami finansines paskatasir paslaugas jaunoms ir vaikus auginančioms šeimoms. Toliau bus tęsiama vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka, bus siekiama užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, sprendžiami neįgaliųjų poreikiai, mažinamos vaistų kainos bei skatinamas sveiko gyvenimo būdas.
Dėmesys ir toliau bus telkiamas švietimo, kultūros ir mokslo sričių kokybei. Pertvarkos laukia profesinio mokymo srityje. 
Vienas iš itin svarbių laukiančių darbų – 2018-ųjų metų valstybės ir savivaldybių, „Sodros“, Privalomojo sveikatos draudimo  biudžetų tvirtinimas. Kartu su jais bus svarstomi „vaiko pinigai“, konkreti parama jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą ir kitos priemonės. Vėl bus svarstomas pridėtinės vertės mokesčio lengvatos už šildymo paslaugas atstatymo klausimas. Bus siekiama tobulinti mokesčių sistemą, sudaryti kuo palankesnes sąlygas ekonomikos augimui.
Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas valstybės saugumui – krašto apsaugos sistemos plėtra, kibernetinis saugumas, energetinės nepriklausomybės įgyvendinimas, kova sukorupcija. Bus siekiama didinti valstybės tarnybos patrauklumą ir efektyvumą, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių veiklos skaidrinimo, darnios regionų plėtros.
Dar praėjusioje pavasario sesijoje daug diskutavome ir svarstėme Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektą, kuriuo siekėme aiškiai apibrėžti parlamentarų teises, pareigas ir  atsakomybę tų pareigų nesilaikius. Ypatingo dėmesio ir sankcijų sulauks posėdžių nelankantys parlamentarai. Šioje rudens sesijoje projektą ketiname išdiskutuoti iki galo ir jį priimti.
Rudens sesijos darbai suplanuoti. Sprendimams priimti reikės ir diskusijų, ir racionalumo, ir tiesiog žmogiško supratimo, kad realių rezultatų laukia kiekvienas mūsų šalies gyventojas. Seime užregistruoti įstatymo projektai – tai mūsų gyvenimo atspindys. Esu dėkinga kiekvienam iš Jūsų siūlančiam, prašančiam, patariančiam ką turime keisti, kokių sprendimų laukiate ir kokių pasikeitimų šiandien reikia, kad sociologų ir ekonomistų deklaruojamą ekonomikos augimą ir gerėjantį gyvenimą pajustų kiekvieno miesto, miestelio ir kaimo gyventojas.

Guoda Burokienė
Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė,
Seimo Migracijos komisijos pirmininkė
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė
 
 
Mano Krastas