Guoda Burokienė: dėmesys senjorams – didėjančios pensijos

Kategorija:

Miestas:
Guoda Burokienė: dėmesys senjorams – didėjančios pensijos
Kiekvienas žmogaus gyvenimo tarpsnis yra savotiškai nuostabus ir tuo nepakartojamas. Ir nors vaikystėje skubame kuo greičiau užaugti, norime tapti savarankiškais ir nepriklausomais, su metais bandome stabdyti  laiką, kuo ilgiau išlikti jaunatviškais ir sveikais.
Vyresnio amžiaus žmonės, sąžiningai dirbę, mokėję mokesčius valstybei, sulaukę pensinio amžiaus turėtų atitinkamai gauti užtarnautą pensiją, iš kurios galėtų oriai gyventi. Deja, Lietuvos senjorai solidžiomis pensinėmis išmokomis pasigirti negali. Didelė dalis senjorų apskritai gyvena ties skurdo riba, o tai yra labai neteisinga.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė nuo šių metų spalio mėnesio padidins bazines pensijas vidutiniškai 13 eurų, o nuo kitų metų sausio pirmos dienos jos bus didinamos dar apie 29 eurus. Bazinės pensijos didėjimą labiausiai pajus mažiausias pensijas gaunantys senjorai. Vidutinė senatvės pensija didės42 eurais. Didesnių pensijų sulauks apie 600 tūkstančių senjorų.
Vyriausybei didinat bazinę pensiją, valstybinės pensijos taip pat didės pareigūnams ir kariams, neįgaliesiems, tapusiems privalomosios karo tarnybos Lietuvos kariuomenėje ar karinių mokymų metu, didės pareigūnų ir karių valstybinių pensijų priedas už tarnybą.
Nuo kitų metų sausio 1 dienos socialinio draudimo pensijos jau antrus metus iš eilės bus perskaičiuojamos pagal naujas pensijų apskaičiavimo taisykles, t.y. indeksuojamos. Atsižvelgiant į darbo užmokesčio fondo pokyčius, numatoma, jog pensijos bus indeksuojamos 7 proc. Dėl to vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu didės apie 29 eurus. Taip pat nuo 2018 metų pradžios bus pradėtas indeksuoti ir našlių pensijų bazinis dydis.
Kiekvienu atveju pensijos gyventojams didėlės individualiai. Turintys didesnį socialinio draudimo stažą pensijos padidėjimą jus labiau, mažesnį – atitinkamai mažiau. 
Bazinės pensijos didinimas bus padengiamas viršplaninėmis„Sodros“ pajamomis. Kylant darbo užmokesčiui, didėja ir „Sodros“ pajamos, todėl finansinių problemų „Sodrai“ pensijų padidinimas nesukels.
Ministro Pirmininko Sauliaus Skverneliovadovaujama Vyriausybė pensijas senjorams padidino 2017 metų sausio mėnesį. Šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra apie 288 eurai. Nuo šių metų spalio ir 2018 metų sausio 1 d. vidutinę pensiją pakėlus dar apie 42 eurus, Lietuvoje vidutinė pensija sieks apie 330 eurų.
Eidami į rinkimus žadėjome rūpintis socialiai jautriausiomis visuomenės grupėmis. Per vienerius metus jau antrą kartą didindami pensijas dar kartą parodome, jog Valstiečių ir žaliųjų sąjunga vykdo savo duotus pažadus ir dirba labai kryptingai. Be abejo, didinti siekiame ne tik pensijas, bet ir atlyginimus dirbantiesiems. Tačiau visi norai turi būti pagrįsti finansinėmis valstybės galimybėmis, darbdavių geranoriškumu. Todėl žingsnis po žingsnio, įvertinus galimybes, sieksime ir toliau vykdyti rinkėjams duotus pažadus. Nes mūsų tikslas – stabdyti emigraciją, sudarant sąlygas dirbti, užsidirbti ir oriai gyventi ir jauniems, ir pagyvenusiems žmonėms visuose Lietuvos regionuose.

Guoda Burokienė
Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė,
Seimo Migracijos komisijos pirmininkė
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė 

Mano Krastas