NAUJIENOS

Greitai nebeliks senųjų komunalinių atliekų konteinerių

Kategorija:

Miestas:
Kėdainių rajono savivaldybėje svečiavosi UAB „VSA Vilnius“ atstovai. Po susitikimo savivaldybėje naujasis Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Strateginio ir investicijų skyriaus vedėja, laikinai einanti administracijos direktoriaus pareigas, Kristina Kemešienė bei UAB „VSA Vilnius“ vadovai ir technikai vyko prie J. Basanavičiaus g. 144 namo teritorijos prieigų. Ten bus statomi pirmieji naujos kartos suomiški „Molok“ antžeminiai konteineriai. Bus apžiūrėtos įrengtos aikštelės ir išbandomas konteinerių funkcionalumas.
Iš viso jau pagaminta 521 konteineris, iš kurių 100 vnt. – komunalinių atliekų konteinerių, po 100 – stiklo, popieriaus ir plastiko atliekų bei 41 vnt. – tekstilės konteinerių. Visų konteinerių talpa bus vienoda – po 2 m3. Konteinerių konstrukcija bus stačiakampės formos, sujungti į bendrą konteinerių grandinę, nepaliekant tarpų tarp jų. Bendra sutarties vertė – 779 100,41 Eur. Antžeminių konteinerių pirkimo konkursą laimėjo bendrove UAB „VSA Vilnius“, kuri sutartyje dalyvauja su suomių bendrove „Molok Oy“.
Užbaigus konteinerių statymo darbus įrengtose aikštelėse, pagražės mūsų gyvenamoji aplinka, o svarbiausia pagerės atliekų rūšiavimo aikštelių pasiekiamumas bei prieinamumas. Bus efektyviau prižiūrimas atliekų pasklidimas po teritoriją. Dėl talpų sandarumo sumažės kvapų koncentracija.
Poreikis tvarkyti atliekų surinkimo vietas iškilo įvertinus rajono komunalinių atliekų infrastruktūros būklę. Iki šiol daugelis konteinerių aikštelių buvo netinkamai įrengtos, didžioji dalis konteinerių stovėjimo vietų neturėjo kietos dangos, t. y. pastatyti tiesiog ant gruntinio paviršiaus (žolės) ar šaligatvio. Be to labai trūko antrinių žaliavų surinkimo konteinerių sodų ir garažų bendrijose, prie kapinių ar viešosiose vietose. Ne visada prie konteinerių stovėjimo vietų buvo patogu privažiuoti neįgaliesiems. Kai kurių iki šiol buvusių konteinerių talpos buvo per mažos, todėl jie nuolatos būdavo perpildyti, nesandarūs ir skleidė nemalonius kvapus, neapsaugojo atliekų nuo neigiamo aplinkos poveikio.
Kėdainių rajono savivaldybės administracija tikisi supratingo gyventojų požiūrio į atliekų rūšiavimą ir kviečia rūšiuoti atsakingai, o aikštelėmis naudotis tvarkingai. 
Dar 2018 metų rudenį buvo įrengta iš viso 100 antžeminių aikštelių tiek mieste (57), tiek kaimiškosiose seniūnijose (43), kurios skirtos konteineriams sustatyti. Dauguma antžeminių konteinerių aikštelių įrengtos jau esamose gyventojams įprastose vietose, tačiau atsižvelgiant į esamas požemines komunikacijas, kai kurių aikštelių vieta buvo pakeista. Naujai įrengtų aikštelių pagrindas įrengtas iš betoninių grindinio trinkelių dangos, apribotos bortais. Darbus, kurių vertė  333 040,68 Eur., vykdė UAB „Ukmergės  keliai“.
Taip pat šių metų sausio 18 d. jau pasirašyta pusiau požeminių ir požeminių konteinerių pirkimo ir jiems skirtų aikštelių įrengimo sutartis. Šios sutarties vertė 657 211,47 Eur. Šiuo metu yra baigiamas rengti supaprastintas statybos projektas dėl 28 pusiau požeminių ir 2 požeminių konteinerių aikštelių įrengimo mieste bei 9 pusiau požeminių aikštelių rajone – seniūnijų centruose.
Pagal užsakymą gaminama 150 pusiau požeminių ir 8 požeminiai konteineriai. Šių „Molok“ konteinerių įrengimas planuojamas birželio-liepos mėnesiais. Darbus vykdys UAB „VSA Vilnius“.
Įgyvendinus visus projekto darbus Kėdainiuose nebeliks komunalinių atliekų konteinerių ant ratukų, kurių talpa po 1,1 m3 bei rūšiuojamųjų „varpelio“ tipo konteinerių.
Projektas „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“ finansuojamas Europos sąjungos. Jo vertė – 1,9 mln. Eur, iš kurių Europos Sąjungos lėšos sudaro apie 1,7 mln. Eur, savivaldybės lėšos – apie 299 tūkst. Eur.
Kėdainių rajono savivaldybės informacija
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama