NAUJIENOS

Geležių miestelio mezgėjų iniciatyvą gyrė ir Prezidentė

Kategorija:

Miestas:
Gyventi taikoje, vienybėje ir darnoje – tokios minties vedini Panevėžio rajono Geležių gyventojai beveik mėnesį su įkvėpimu darbavosi megzdami trispalvį šaliką ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga juo iškilmingai apjuosė miestelio aikštę.
Šventėje dalyvavo ir už originalią idėją jos iniciatoriams bei dalyviams padėkojo Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Meras rūpestingai atliko jam patikėtą pareigą išmatuoti šaliko ilgį. Paskelbtas rezultatas – 87 metrai – palydėtas džiugiais šventės dalyvių aplodismentais ir susižavėjimo šūksniais.  
Idėjos sumanytoja – Geležių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jovita Barolienė. Dar vasario mėnesio pradžioje ėmusi mąstyti, kaip įdomiai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kūrybinga pedagogė mokyklos bendruomenei pasiūlė numegzti didelį trispalvį šaliką. Iniciatyvą palaikė ir daugiau miestelio žmonių. Mezginys keliavo iš vienų namų į kitus. Visus suvienijusį bendrą darbą tarpusavyje aptarinėjo kaimynai, bendradarbiai, draugai.
Vasario 16-osios išvakarėse trispalvis mezginys jau siekė 25 metrus. Šventiniame renginyje pasidžiaugę originaliu tautiniu savo rankų darbo šaliku, geležiečiai nutarė nesustoti ir sumanymą tęsti.
„Sutarėme, kad mūsų idėja sujungs dvi šalies nepriklausomybę žyminčias šventes – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją, ir savo mezginį pavadinome Nepriklausomybės šaliku“, – apie miestelio gyventojų spontaniškai pratęstą iniciatyvą pasakojo J. Barolienė.
Pasak mokytojos, simboliška, kad bendras darbas tarsi tiltas sujungė dvi Lietuvai svarbias datas, tačiau dar svarbiau, kad jis sujungė žmonių širdis, įžiebė bendrystės, vienybės ir solidarumo jausmą.
Juosdami miestelio aikštę trispalvių šaliku, žmonės kalbėjo, kad jis skleidžia ypatingą šilumą ir gėrį, viduje pažadina gražiausius jausmus.
Originalų rankdarbį geležiečiai pristatėir Vilniuje kovo 11 d. vykusiuose Lietuvos Nepriklausomybės dienos šventiniuose renginiuose – iškilmingame minėjime Seime, Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijojeNepriklausomybės aikštėje bei  šventinėje eisenoje Gedimino prospekte.
Seime neįprastai didelis trispalvis kamuolys atkreipė Prezidentės Dalios Grybauskaitės dėmesį.Šalies vadovė pasidžiaugė, kad ir mažuose šalies miesteliuose gimsta gražios iniciatyvos, gyvena kūrybingi, patriotiški, Lietuvą mylintys žmonės.
Pro trispalvįmezginį nepraėjo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Įsijungęs į bendrą šaliku apjuostą gyvąjį ratą Seimo vadovas taip pat stebėjosi ir gyrė geležiečių sumanymą.
Daug gerų emocijų Geležių delegacija patyrė žygiuodama iškilmingoje eisenoje Gedimino prospektu.Pakelėse stovintys žmonės palydėjo trispalvį šaliką nešančius geležiečius sveikinimo ir palaikymo šūksniais.

„Išgyvenome nepakartojamą vienybės jausmą, pagarbą ir meilę savo kraštui, Lietuvai, vieni kitiems. Smagu patirti, kaip maža iniciatyva gali virsti dideliu visaapimančiu veiksmu“, – sakė J. Barolienė.
Atgal į Geležius parvežtas šalikas poilsio neturės, o tęs aktyvų gyvenimą. Jis ir toliau bus mezgamas artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio garbei.
 

Panevėžio rajono savivaldybės informacija

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama