Gedimino Andriejausko meno darbų paroda


Miestas:
Gedimino Andriejausko  meno darbų paroda
Rugsėjo 18 d.– 2019 m. sausio mėn. Mažeikių muziejuje  veikia liaudies meistro Gedimino Andriejausko (1938–2007) meno darbų paroda iš Mažeikių muziejaus fondų.
Mažeikiškio tapytojo ir skulptoriaus Gedimino Andriejausko (1938–2007) meno darbų paroda skirta paminėti jubiliejinę sukaktį, pagerbti Jo atminimą ir supažindinti lankytojus su kūrybiniu palikimu, saugomu Mažeikių muziejaus fonduose.
G. Andriejauskas – savamokslis liaudies meistras. Jis kūrė vaizduojamosios dailės (tapybos, skulptūros, grafikos) darbus, kuriuose stengėsi atskleisti ir paaiškinti savo pasaulėžvalgą, vaizduotės darinius supinti su tikrove, todėl jo kūriniai ir šiandien yra vertingi savo menine išraiška ir natūralumu.
G. Andriejauskas aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, buvo šaunus Mažeikių miesto ir rajono meninės saviveiklos dalyvis. Keletą metų jis vadovavo tuometinės Lietuvos liaudies meno draugijos Žemaitijos skyriui, vėliau aktyviai dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos veikloje, kartu su kitais liaudies meno meistrais kūrė skulptūrinį ansamblį Ablingoje, eksponavo savo darbus ne tik Lietuvos, bet buvusios Sovietų Sąjungos respublikose organizuojamose parodose.
Per savo kūrybinį kelią Gediminas Andriejauskas sukūrė šimtus meno darbų, kuriuos dovanojo garbingiems šalies ir rajono svečiams, gimtajam miestui, Plinkšių ir Sedos miesteliams, kuriuose gyveno ir dirbo, draugams ir artimiesiems. 
 
Maloniai kviečiame aplankyti!
Tekste panaudota informacija iš
http://www.mrvb.lt/lt/naujienos/1968-tautodailininko-gedimino-andriejausko-meno-darbu-paroda
 

Mano Krastas