NAUJIENOS

Fotografo Žilvino Kropo fotografijų paroda „SAULĖRAŠČIŲ ILIUMINACIJA“

Kategorija:

Miestas:
2019 birželio 2 d. Biržų krašto muziejuje „Sėla“ pradės veikti fotografo Žilvino Kropo fotografijų paroda „SAULĖRAŠČIŲ ILIUMINACIJA“
Žilvinas Kropas yra vienas iš Panevėžyje šiuo metu itin aktyviai kuriančių jaunosios kartos fotografų, išsiskiriantis savitu kūrybiniu mąstymu, puikia intuicija ir estetika. Nuoširdus jo domėjimasis specifiniu „pinhole“, fotografijos metodu ne tik padėjo išlavinti įgūdžius ir sukaupti patirties, bet ir pelnyti pripažinimą.
Ypač pastebimas Ž. Kropas tapo per pastaruosius dvejus metus: 2016 m. jo nuotrauka publikuota pasaulines „pinhole“ tendencijas nušviečiančioje knygoje, darbai eksponuoti tarptautinėse „pinhole“  parodose Kolumbijoje ir Baltarusijoje bei festivalyje Argentinoje. 2017 m. fotografas pradėjo bendradarbiauti su „Gabrielės meno galerija“ Kaune, kūryba pristatyta ir fotografijos publikuotos tarptautiniuose meno žurnaluose ir specializuotoje spaudoje JAV bei Meksikoje.
Ž. Kropas yra Panevėžio fotografų draugijos valdybos narys. Nuo 2015-ųjų aktyviai dalyvauja įvairiose šios grupės rengiamose parodose.
„Saulėraščių iliuminacija“ – tai brandžiausi autoriaus soliaografijos darbai. Iš esmės tai – Saulės kelio fotografija. Šio žanro kūrybos procesas yra unikalus ir ypatingas tuo, kad kuriama ne gamykliniais fotoaparatais, o savadarbiais, pasigamintais tiesiog iš paprasčiausių skardinių, kuriose įmontuojamas fotopopierius, o ekspozicijos laikas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių mėnesių, metų.
Anot medijų menininko ir meno kritiko prof. dr. Remigijaus Venckaus, „Ž. Kropas kuria originalius atvaizdus, kurie kasdienėje aplinkoje nėra prieinami žmogaus akiai. Jis fiksuoja vaizdus, kurių neįstengia sugauti ir užlaikyti ne tik natūrali, bet ir ištobulinta optikos ir elektronikos technika. Ž. Kropas griežtai puoselėdamas grynąją alternatyviąją fotografiją ir laikydamasis savo meninės kūrybos programos yra tas asmuo, kuris siekia reanimuoti reprodukavimo amžiuje pašalintą kultinį meno pamatą. Jis fotografijai suteikia tai, kas priklauso tradicinei dailei: originalą, autentiškumą ir gero skonio ugdymą!
Ž. Kropo nuotraukos, iš kurių yra pasitraukęs žmogus, vertę įgauna pati ekspozicija – ilgas ir kantrus laukimas, kol šviesa keliauja ir užrašo savo judėjimo trajektoriją.“
 
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija
 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama