NAUJIENOS

Fotografijos paslaptys su Sauliumi Paukščiu

Kategorija:

Miestas:
Lentvario miesto bibliotekoje prasidėjo edukacinė fotografijos meno programa „Blykstė 2019“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė. Dalyvauti projekto veiklose užsiregistravo jaunimas nuo 14 metų. Programos dalyviai ugdys menines kompetencijas, gilins žinias fotografijos srityje, ugdys savo kūrybiškumą, praktiškai išbandys įvairias fotografijos kūrimo technikas. Projekto tikslas – išmokyti turima fotografavimo priemone padaryti gražiausius kadrus.
Gegužės 22 dieną į pirmąjį susitikimą atvyko fotomenininkas, meninių akcijų rengėjas, publicistas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Saulius Paukštys.
            Menininkas gimė ir gyvena Vilniuje. Nors baigė inžinieriaus studijas Kaune, pasuko menų kryptimi ir nuo 1987 metų dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1990 metų pradėjo dirbti Vilniaus dailės akademijoje, buvo vienas iš Fotografijos ir meno katedros kūrėjų. Drauge su Sauliumi Pilinkum iniciavo paminklų Frankui Zappai ir Džonui Lenonui pastatymą Vilniuje. Šiuo metu dirba savo įkurtoje įmonėje ,,Fototeatras“, taip pat reklamos fotografijoje. Jo kūrinių yra Lietuvos muziejuose, Nacionalinėje bibliotekoje Paryžiuje, privačiose kolekcijose. Menininkas yra išleidęs fotografijų knygą ,,Lietuvos kariuomenė. Veidai“, kelionės įspūdžių motociklais per septynias šalis knygą ,,Į Bankoką per 40 dienų“, detektyvinę istoriją apie meno pasaulį ,,Pustoniai ir atspalviai“, knygą apie paminklo menininkui Frankui Zappai atsiradimą Vilniuje – ,,Frank Zappa –Lietuvos sūnus“. Saulius Paukštys savo kūryboje remiasi socialine aplinka, mėgėjiška, paprasta, senovine fotografija.
Mokymus svečias pradėjo nuo fotomeno istorijos. Pabrėžė, kad 1839 metai yra fotografijos meno pradžia. Fotografas pasakojo ir skaidrėse rodė, kaip atrodė pirmosios fotokameros, paaiškino techninius fotografavimo pagrindus, papasakojo, kaip vyko pirmieji fotografavimai. Visus sudomino faktas, kad XIX amžiuje fotografuojant žmogų, šis turėjo 5 minutes išsėdėti nepajudėjęs. Tam buvo įrengti specialūs kūno laikikliai, pavyzdžiui, prilaikyti kaklui ar liemeniui. Saulius Paukštys demonstravo pirmąsias nespalvotas nuotraukas, rodė paties įsigytą Londone 100 metų senumo įrėmintą fotografiją. Menininkas iki sekančio užsiėmimo dalyviams skyrė užduočių – pagal duotą temą nufotografuoti po 2–3 vaizdus. O temos išties reikalauja dalyvių kūrybiškumo ir išmonės, pavyzdžiui: „Nelaimingas kėdės gyvenimas“, „Veidrodėlio pasakojimai“, „Stiklinės ir kavos meilė“, „Rašiklių dainos“, „Žiauri lūpdažio istorija“ ir t. t. Kito susitikimo metu vyks nuotraukų aptarimas ir prasidės praktiniai užsiėmimai. Edukacijos dalyviai kartu su menininku eis „medžioti“ įdomių kadrų lauke.
,,Svarbiausia pamoka pradedančiajam fotografui – visų pirma reikia turėti aiškią idėją, o kokia priemone fotografuosi yra nesvarbu. Ne priemonė fotografuoja, o už jos stovintis žmogus “, – sakė Saulius Paukštys.
 
Violeta Pupelienė,
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė
 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama