NAUJIENOS

Folkloro ansamblis „Diemedis“20-metį minėjo pristatydamas įspūdingą, mistinį folk-miuziklą „Saulės ratu“

Kategorija:

Miestas:
Balandžio 22 d. Kalvarijos savivaldybės kultūros centre buvo paminėtas folkloro ansamblio „Diemedis“ (vadovė ŽydruolėMankauskaitė-Zenevičienė) 20-metis. Šia jubiliejine proga buvo pristatytas mistinis folk-miuziklas ,,Saulės ratu“, sukurtas pagal V. Pietario romaną ,,Algimantas“ ir lietuvių mitologines sakmes. Tai įspūdingas muzikinis pasakojimas apie pagrindinius baltų dievus ir deives (Saulę, Aušrinę, Mėnesį, Vėliną, Laumes, Laimą), jų gyvenimą ir santykį su žmogumi.
 
Gausiai susirinkusiems žiūrovams, etninės kultūros mylėtojams pirmąjį neišdildomą įspūdį sukūrė įspūdinga scenografija bei šviesų instaliacija. Miuziklo atlikėjai vilkėjoIII - XI a. istoriniais archeologiniais kostiumais ir buvo pasipuošę žalvariniais dirbiniais. Salėje skambėjoŽ. Zenevičienės,scenarijaus autorės, režisierės ir atlikėjos, sukurta muzika, sujungianti senąjį baltų folklorą ir šiuolaikinius muzikos ritmus į vieną visumą. Nepamirštamą reginį žiūrovams kūrė ne tik ansamblio „Diemedis“ kolektyvas, bet ir kviestiniai svečiai: šokio ir teatro studija iš Marijampolės, aktorius Remigijus Endriukaitis, atlikėjas Valdas Maksvytis.
 
Kolektyvą jubiliejaus proga sveikino Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius,  administracijos direktoriaus pavaduotojas Karolis Babeckas, Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėja Danutė Lisauskienė bei Kultūros centro direktorė Laima Kupstienė. Prie sveikinimų prisidėjo ir viešnios iš sostinės - Lietuvos nacionalinio kultūros centro Papročių ir apeigų poskyrio vadovė Nijolė Marcinkevičienė ir Folkloro poskyrio vyriausioji specialistė Loreta Sungailienė.
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėkos raštai buvo įteikti folkloro ansamblio „Diemedis“ vadovei Ž. Zenevičienei ir 20 metų kolektyvo veikloje dalyvaujantiems nariams: Algiui Zenevičiui, Laimai Bansevičienei, Virginijai Krasnickienei, Rasai Januškienei, Kornelijai Baldauskienei ir Ilonai Parchomikienei.
 
Sveikintojų eilė nusidriekė per visą kultūros centro salę, o atvykę kolegos (Loreta Sungailienė, folkloro kolektyvai:  „Duja“, „Imsrė“,  „Nova“, „Kupolė“, „Ratilai“) sveikinimų puokštę sudėjo iš muzikos garsų ir šokio judesių.
 
Savivaldybės informacija
A. Lenkauskaitės nuotraukos
 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama