NAUJIENOS

Ekskursija į Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką – muziejų

Kategorija:

Miestas:
Pavasariškai šiltą, saulėtą balandžio 5- osios rytmetį Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Milašaičių, Betygalos, Ilgižių ir Paliepių filialų bibliotekininkės skubėjo į ekskursiją Kaune, į Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką – muziejų, kur visų jau laukė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto sekretoriato referentė Alisija Rupšienė. Tokia Prezidentinė biblioteka – muziejus Lietuvoje vienintelė (visoje Europoje tokių yra tik keletas) ir buvo įkurta 2016 metais balandžio 29 dieną, remiantis JAV nusistovėjusia prezidentų palikimo saugojimo ir sklaidos forma. Pastatytas šis pastatas buvo 1910 metais ir jame veikė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.
 Ekskursijos gidas, VDU politologijos studentas Manvydas supažindino mus su pirmame pastato aukšte įsikūrusia Prezidentine biblioteka, kuri šiek tiek skiriasi nuo įprastinės, nes knygos išsinešti į namus neišduodamos. Jomis pagrinde naudojasi VDU studentai vietoje. Antrame ir trečiame pastato aukšte įsikūręs ekspozicijų muziejus. Gidas išsamiai papasakojo apie Valdo Adamkaus sportinę karjerą, supažindino su įvairiais sporto trofėjais, archyviniu fondu, kurį sudaro daugiausia su V. Adamkaus veikla JAV susiję dokumentai. Apžiūrėjome Adamkų šeimos paveikslų kolekcijos dalį, tame tarpe ir P. Juškos tapytus Almos Adamkienės ir Valdo Adamkaus portretus, už įvairius nuopelnus gautus apdovanojimus. Stebino jų gausa.
Grįžom kupinos šiltų emocijų, kiekviena gerokai praplėtusi savo akiratį, patyrusios daug daug naujų įspūdžių ir parvežėm savo  bibliotekoms po dovanotą knygą. Nuoširdžiai dėkojam už idėją ir pakvietimą aplankyti biblioteką – muziejų  gerbiamam prof. E. Aleksandravičiui ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorei Dainai Sutkevičienei už suteiktą galimybę vykti ir už skirtą  transporto priemonę.

Nijolė Staškevičienė
RMMVB Paliepių filialo bibliotekininkė 
 
  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Šilutės krašto muziejai

Juknaičių parkasPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai