NAUJIENOS
In Memoriam aktoriui Tomui Vaisietai
Toliau
Atgal

Diskusijoje aptartas kokybiškesnių ir saugesnių produktų tiekimas vartotojams


Miestas:

Seimo Kaimo reikalų komitetas lapkričio 15 d. organizavome  apskritojo stalo diskusiją "Link tobulesnės ir skaidresnės maisto tiekimo grandinės" 

Renginyje buvo diskutuojama apie maisto grandinės veikimo tobulinimą, žemės ūkio subjektų vaidmens joje stiprinimą, nesąžiningos prekybos mažinimą. Taip pat aptartos maisto grandinės trumpinimo galimybės, maisto produktų pardavimų vidaus rinkoje plėtra, siekiant, kad vartotojus pasiektų kokybiškesni ir saugesni maisto produktai. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai, Žemės ūkio, Ūkio, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijų pareigūnai, Konkurencijos tarybos, kitų valstybės institucijų, žemdirbių visuomeninių organizacijų, prekybininkų, mokslo ir vartotojų atstovai.

Europos Komisija pradėjo konsultacijas ir 2017 m. rugpjūčio mėn. išplatino klausimyną dėl veiksmingesnės maisto produktų tiekimo grandinės. Visi šios grandinės dalyviai buvo pakviesti iki 2017 m. lapkričio 17 d. užpildyti išplatintą klausimyną, kuris bus apibendrintas. Siekiama, kad šių konsultacijų išvados ir pasiūlymai prisidėtų prie Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 m. supaprastinimo, stipresnės ir teisingesnės vidaus rinkos kūrimo.
Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas akcentavo, kad tobulesnės maisto grandinės paieškos yra vienas iš komiteto veiklos prioritetų, šie klausimai bus nagrinėjami ir ateityje. Pavyzdžiui, šių metų gruodžio mėnesį Kaimo reikalų komitetas kartu su Žemės ūkio ministerija numato Seime surengti konferenciją „Lietuviškų ekologiškų produktų vartojimo skatinimas viešojo maitinimo sektoriuje“. Po šio renginio komitetas numato apibendrinti visus gautus pasiūlymus ir priimti sprendimą.

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro vedėjas

Romaldas Abugelis

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai