NAUJIENOS
Plečia socialinio būsto fondą
Toliau
Atgal

Deltuvos miestelyje – istorinio mūšio inscenizacija

Kategorija:

Miestas:
Birželio 30 dieną jau 15-ąjį kartą Deltuvos miestelyje vyko Vilkmergės (Deltuvos) mūšio kautynių inscenizacija.
Šiame tarptautiniame gyvosios karo istorijos festivalyje sulaukta apie 100 Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir Lenkijos karo istorijos klubų narių. Visi jie, vilkėdami Napoleono epochos uniformas bei apsiginklavę to meto amunicija, atkartojo 1812 metais birželio 28 dieną įvykusį mūšį tarp Napoleono Bonaparto vadovaujamos Prancūzijos ir Rusijos imperijos kariuomenių pulkų.
Deltuvos miestelyje vykęs Prancūzijos ir Rusijos karo mūšis istorijai svarbus ne vien todėl, kad čia Napoleono armija patyrė vieną iš pirmųjų savo pralaimėjimų. Tai vienintelis Napoleono armijos mūšis, vykęs Lietuvos teritorijoje.
Istoriko Arvydo Pociūno duomenimis, tikrajame Deltuvos mūšyje dalyvavo 21 308 Rusijos armijos kariai, turėję 96 pabūklus. Jie kovėsi su 44 532 Prancūzijos armijos kariais, šaudžiusiais iš 92 pabūklų. Per šį mūšį iš viso žuvo 115, o buvo sužeisti 137 žmonės.
Pirmą kartą festivalis Deltuvoje organizuotas prieš 20 metų - 1998-aisiais. Šiemetinės šventės metu Deltuvoje atidengta informacinė lenta apie daugiau nei prieš 200 metų vykusį mūšį.

Dainiaus Vyto nuotraukos
Daiva Zimblienė
 
  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Čekauskų etnografinis muziejus

Šakių miesto karilionas

Griškabūdžio bažnyčia

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Zyplių dvarasPolitikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai