NAUJIENOS

Darbo inspekcija įmonėms rekomenduos naują lygybės planavimo priemonę

Kategorija:

Miestas:
Nuo šiol Valstybinė darbo inspekcija darbdaviams rekomenduos naują lygybės planavimo priemonę www.lygybesplanai.lt. Tą susitarė lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Valstybine darbo inspekcija.
Atlikdami įmonių patikrinimus, kaip šios užtikrina moterų ir vyrų lygias teises, inspektoriai informuos darbdavius apie lygių galimybių planavimo būtinybę ir siūlys pasinaudoti portale pateikiamais praktiniais patarimais.
„Tarnybos su partneriais sukurtame puslapyje www.lygybesplanai.lt darbdaviai ras daugybę pavyzdžių, kaip užtikrinti diskriminacijos prevenciją darbo vietoje, atrinkti naujus ir išlaikyti bei motyvuoti esamus darbuotojus, susikurti įmonės ar organizacijos lygybės planą“, – puslapio turinį apžvelgia kontrolierė. Ten taip pat galima prisijungti prie nemokamos nuotolinių kursų programos ir mokytis kiekvienam patogiu metu. Svetainė pateikia pranešimų skaidres ir praktinių patarimų, kuriuos galima naudoti, rengiant mokymus savo įmonėse.
Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė džiaugiasi institucijų bendradarbiavimu ir tikina, kad priemonė gali būti sėkmingai taikoma visose įmonėse, kurios pagal Darbo kodeksą turi pareigą skatinti lygias galimybes praktiniais veiksmais.
„Tai gerokai palengvins Darbo kodekso nuostatos įgyvendinimą, pagal kurią darbdavys, kurio vidutinis darbuotojų skaičius yra daugiau kaip penkiasdešimt, privalo priimti ir įprastais darbovietėje būdais paskelbti lygių galimybių priemones. Iki šiol ši nuostata darbdaviams atrodė kebli, bet manau, kad nuo šiol situacija pagerės iš esmės“, – teigia viceministrė.
  
Donatas Paulauskas
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba
Komunikacijos skyriaus vyresnysis patarėjas

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama