NAUJIENOS

Dalinimasis patirtimi neįgaliųjų integracijos srityje

Kategorija:

Miestas:
Šilutės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Alanijos savivaldybėje, siekdama plėtoti ryšius socialinėje srityje, susipažino su neįgaliųjų integracijos visuomenėje procesais.
Savivaldybės atstovai apžiūrėjo Alanijos mažųjų laivų uostą, kur vyko neįgalių asmenųburiavimo mokymai,taip patNeįgaliųjų laisvalaikio užimtumo centrą, diskutavo apie jų organizuojamą veiklą, įgyvendinamus projektus, viešųjų erdvių pritaikymą neįgaliesiems,visuomenės švietimą. Neįgaliųjų laisvalaikio užimtumo centre dirba psichologas, organizuojantis konsultacijas neįgaliesiems ir jų šeimų nariams, vykdoma šviečiamoji veikla mokyklose ir universitetuose, organizuojamos įvairios edukacijos, mieste infrastruktūra pritaikoma neįgaliųjų asmenų savarankiškam judėjimui ir visapusiam dalyvavimui visuomenės gyvenime. Centras kartu su savivaldybe organizuoja įvairius renginius, skirtus neįgaliesiems ir jų šeimos nariams, du kartus per metus atidaromos darbų parodos, dalyvaujama mugėse, kurių metu parduodami darbai ir surinktos lėšos už parduotus darbus naudojamos Neįgaliųjų laisvalaikio užimto centro veiklai plėtoti. Centras turi 2 neįgaliesiems skirtus autobusiukus, kurie naudojami neįgaliųjų poreikiams tenkinti.
Atstovai, kartu su Alanijos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus atstovais, fizioterapeutu, psichologu, dietologu, bendrosios praktikos gydytoju ir kitais specialistaisvyko į vieną iš nuolat organizuojamų vizitų, į nutolusius kaimus. Šių vizitų metu yra suteikiama visa reikalinga pagalba ten gyvenantiems asmenims: tikrinama sveikata, suteikiama įranga neįgaliesiems, atvežama drabužių, daiktų, knygų, maisto paketų, sprendžiamos sveikatos problemos. Šiemet atidarytame naujame moksleivių ir studentų bendrabutyje nemokamai apgyvendinamos merginos iš nepasiturinčių šeimų.Studentams, studijuojantiems kituose miestuose, kurių geri arba labai geri mokymosi rezultatai, suteikiama stipendija. Socialinė sritis yra viena iš prioritetinių sričių, kuriai skiriamas ypatingas dėmesys ir finansavimas.
Šilutės rajono savivaldybės atstovai pasveikino Alanijos savivaldybės merą Turkijos nacionalinės šventės – Respublikos dienos proga ir palinkėjo klestėjimo, augimo bei gerovės.
Kitąmet laukiama atsakomojo partnerių atstovų vizito į Šilutės rajono savivaldybę.
 
Ernesta Šukytė 
 
 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama