NAUJIENOS

Būtinas detalus magistralinio kelio A5 rekonstrukcijos poveikio įvertinimas

Kategorija:

Miestas:

Vyriausybės kanceliarijoje aptartas numatyto rekonstruoti magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai (ruože nuo 56,83 iki 97,06 kilometro) projektas. Aptarimui, kurį inicijavo dėl rekonstrukcijos metu galimų nuostolių sunerimę degalinių verslo atstovai, pirmininkavo Vyriausybės kancleris, dalyvavo aplinkos, susisiekimo ministrai, Kelių direkcijos vadovas ir kiti atsakingi darbuotojai.        
 
Magistralinis kelias yra „Via Baltica“ tarptautinio transporto koridoriaus Lietuvos ruožo dalis, jis pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu. Šis kelias - vienas intensyviausių bei avaringiausių kelių šalyje, todėl jo rekonstrukcija yra prioritetinių Vyriausybės darbų sąraše.  

„Visi pasitarimo dalyviai pritarė, kad ši rekonstrukcija neišvengiama siekiant iš esmės pagerinti mobilumą ir eismo saugumą. Kelių direkcija ir kitos atsakingos institucijos per patį trumpiausią laiką turi detaliai įvertinti visus aspektus - poveikį ūkio subjektams, pasverti visuomenės interesus ir numatyti aukštus eismo saugumo kriterijus“,- sako Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.    

Pasitarimo dalyviai konstatavo, kad būtinas platesnis rekonstrukcijos projekto viešinimas, išsamesnis   aptarimas su verslo atstovais ir gyventojais.

Numatytame rekonstruoti magistralinio kelio A5 ruože apie 40 kilometrų atkarpoje šiuo metu veikia 16 degalinių, rekonstrukcijos darbus numatoma baigti 2025 metais.


LRV inf.


ČDM biblioteka atveria duris visuomenei

Marčiupio akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama