NAUJIENOS

Bendras balsas skamba garsiau

Kategorija:

Miestas:

Artėjant kovo 19 d. įvyksiančiai ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybai, Žemės ūkio ministerijoje surengtas Baltijos ir Šiaurės šalių („3+3“) atstovų koordinacinis susitikimas.

Susitikimo „3+3“ formatas yra puiki proga išsiaiškinti bendras pozicijas, nes vienu balsu Taryboje kalbančių šalių grupė girdima geriau.

Tiek šio susitikimo, tiek Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos diskusijų centre – Europos Komisijos komunikatas „Aprūpinimo maistu ir žemės ūkio ateitis“. ES Tarybai pirmininkaujanti Bulgarija sieks, kad Taryba patvirtintų vieningą poziciją

dėl šio strateginio dokumento, brėžiančio ES bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) po 2020 m. ateities gaires. O šis uždavinys yra tikrai labai sudėtingas.

Susitikimui „3+3“ pirmininkaujanti Lietuva akcentavo vieną svarbiausių ir jautriausių klausimų – tiesioginės paramos išorinę konvergenciją. Mūsų šalies nuomone, vieningoje ES rinkoje visiems privalo būti užtikrintos vienodos sąlygos ir tai turi atsispindėti būsimose išvadose. Vis dėlto kolegos iš Danijos ir Švedijos laikosi pozicijos, kad šį klausimą reikėtų spręsti valstybių vadovų lygmenyje, kai bus deramasi dėl naujos daugiametės finansinės perspektyvos. Kolegos iš Skandinavijos pabrėžė ir aplinkosaugos klausimų svarbą bei „žaliosios architektūros“ atspindėjimą išvadose.

Kitą kartą „3+3“ atstovai rinksis Stokholme (Švedijoje) balandžio pradžioje.

ŽŪM inf.


  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai