NAUJIENOS

Baltijos šalys parengė bendrą poziciją dėl Sanglaudos politikos ateities

Kategorija:

Miestas:

Lietuvos, Latvijos ir Estijos finansų ministrai pasirašė bendrą poziciją dėl bendros Sanglaudos politikos ateities nuo 2020 metų. Bendroje Baltijos valstybių pozicijoje siekiama užtikrinti, kad Sanglaudos politika būtų pakankamai finansuojama iš Europos Sąjungos biudžeto ir apimtų visus ES regionus.

Siekiant užtikrinti tolygų ekonominių, socialinių ir teritorinių ES regionų skirtumų mažėjimą, pasisakoma už tai, kad  panašaus išsivystymo lygio regionams skiriamos Sanglaudos politikos lėšos neturėtų reikšmingai skirtis.

„Atsižvelgiant ES biudžeto finansavimo iššūkius, iš ES pasitraukus Jungtinei Karalystei, bendra Baltijos šalių pozicija dėl Sanglaudos politikos ateities siekiame padidinti savo įtaką artėjančiose derybose dėl Daugiametės finansinės programos po 2020 m.“, - teigia LR finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuva nuo įstojimo į ES 2004 m., Sanglaudos politikos dėka, pasiekė didelių ekonominių pokyčių –  BVP atotrūkį nuo ES vidurkio sumažino beveik ketvirtadaliu, o pasibaigus finansinei krizei Baltijos valstybės prisijungė prie euro zonos. Europos struktūrinių ir investicinių fondų lėšomis Lietuvoje finansuojamos reformos tokiose srityse, kaip švietimas, sveikatos apsauga, užimtumas, inovacijos.

Bendrame laiške ES institucijų ir valstybių narių atstovams, Baltijos šalys pažymi, kad valstybių narių ir regionų konvergencija svariai prisideda prie Ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo, socialinės darbotvarkės įgyvendinimo, vidaus ir išorės saugumo problemų sprendimo.

Finansų ministerijos inf.

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama