Aukštadvariečiai dalyvavo Pasaulio margučių ridenimo čempionate

Kategorija:

Miestas:
Aukštadvariečiai dalyvavo Pasaulio margučių ridenimo čempionate
Balandžio 8 d. Aukštadvario – 2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinės atstovai buvome pakviesti į Utenos rajono Užpalių miestelį, kur vyko Pasaulio margučių ridenimo čempionatas.
Pasiėmę pintinėlę gražiai išmargintų margučių, Aukštadvario kraštą garsinantį  skaniausią pyragą „Šimtalapis“, ankstų sekmadienio rytą išvykome į  Užpalius. Pirmiausiai mus maloniai nuteikė švari ir tvarkinga aplinka, vietinių gyventojų nuoširdumas ir svetingumas. Tik stabtelėjus prie bažnyčios, mus  užkalbino pro šalį praeidamas Užpalių senjoras, paklausdamas, gal kuo nors galėtų mums padėti.
Gražiame Šventosios upės slėnyje įsikūrę Užpaliai mena savo garbingą istoriją, turi nepaprastai gražią neogotikinio stiliaus bažnyčią, o šalia bažnyčios vyko margučių ridenimo čempionatas ir gražiausio margučio konkursas, kurį organizavo Užpalių „Lions“ paramos ir labdaros klubas, Užpalių bendruomenė.  Labai smagu, kad gražiausio konkurso titulą laimėjo aukštadvarietės Petronėlės Kavaliauskienės ir Bijūnų bendruomenės tarybos narės Irenos Stankevičienės margučiai. Šventė buvo tiesiog įspūdinga. Dalyvavome margučių ridenimo ir stipriausio margučio  varžybose, įvairiuose žaidimuose,  pasisėmėme patirties, sulaukėme labai daug šventės organizatorių, Užpalių seniūno Eugenijaus, bendruomenės pirmininkės Vidos ir kitų vietinių gyventojų dėmesio. Visus susirinkusius linksmino tautiška kapelija „Sutaras“.
Šventei pasibaigus, aplankėme Užpalių dvarą, prie kurio išaugo gražus Užpalių miestelis. Dvaras yra Lietuvos valstybingumo gyvasis liudininkas.  1918 m. čia buvo įsikūrusi valsčiaus valdyba, mokykla, o po antrojo pasaulinio karo dvare buvo mokyklos klasės, bendrabutis. Šiuo metu išlikęs dvaro administracinis pastatas, arklidės, malūnas. Minint Lietuvos valstybingumo 100-tį, dvare surengta 100 lininių rankšluosčių paroda. Kai kurie iš jų yra labai kruopščiai išsiuvinėti, puošti ornamentais, seniausi yra išsaugoti net  200 metų. Tai  yra tarytum gyva Užpalių istorija. Apžiūrint parodą, buvome svetingai sutikti šio dvaro šeimininkės – Užpalių garbės pilietės, ūkininkės Viktorijos ir jos dukros, čia buvome pavaišinti kava ir medumi iš natūralaus bičių korio.
 Šis 2018 m. Lietuvos mažų miestelių dviejų kultūros sostinių susitikimas atvėrė kelius tolimesniam bendravimui ir bendradarbiavimui. Dėkojame Užpalių seniūnijos visai bendruomenei ir laukiame jų atvykstant  į mūsų gražųjį Aukštadvarį.

Aukštadvario seniūnė  Jadvyga Dzencevičienė
P.s. J. Dzencevičienės nuotraukose akimirkos iš pasaulinio margučių ridenimo čempionato.
 
Mano Krastas