Atrask šimtmečio paveldą

Kategorija:

Miestas:
Atrask šimtmečio paveldą
Maloniai kviečiame rugsėjo 15 d. kartu paminėti
EUROPOS PAVELDO DIENĄ
PROGRAMOJE:
11.00–11.30 val. Plungės krašto kultūros paveldui nusipelniusių žmonių pagerbimas.
11.30–14.00 val. Bendruomenių konferencija „Atrask šimtmečio paveldą“.
Plungės krašto materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą pristatys: dr. Jolanta Skurdauskienė, Gintaras Ramonas, Aldona Kuprelytė, Petras Smilgevičius, Imantas Tamošauskas, Agnietė Lizdenytė, Zita Paulauskaitė, Aldona Lučinskienė ir Gintaras Končius, Jolanta Miltenė.
14.00 val. Istorinė tarpukario plungiškių vaišių stalo rekonstrukcija „TAIP ŠVENTĖ ŽEMAIČIAI“.
Kasmet, prasidedant rudeniui, Lietuvoje vyksta bene didžiausias nekilnojamojo kultūros paveldo pažintinis renginys – Europos paveldo dienos. Šiemet, jubiliejiniais Lietuvos valstybingumo metais, šių dienų metu bus kviečiama pažinti Lietuvos 100-mečio paveldą, skatinama atkreipti dėmesį į europinės kultūros palikimą. Neatsitiktinai mūsų valstybės jubiliejus ir Europos Sąjungos Komisijos paskelbta europinės bendrystės tema tapo ir kasmetinių renginių – Lietuvos muziejų kelio, Muziejų nakties, Kultūros nakties Vilniuje – dalimi. Žemaičių dailės muziejus, prisidėdamas prie šių iniciatyvų, nuo pavasario organizuoja renginių ciklą, kuriuose skiriamas dėmesys su Lietuvos šimtmečio, europietiškos tradicijos ir modernėjančios Lietuvos tema susijusiam paveldui: architektūrai, želdiniams, folklorui, dailei, kulinarijai.
Rugsėjo 15 d., šeštadienį, minint Europos paveldo dienas, muziejuje vyks bendruomenių konferencija „Atrask šimtmečio paveldą“. Pranešimus apie materialųjį ir nematerialųjį paveldą skaitys bendruomenių atstovai, paveldo specialistai, istorijos, kultūros ir meno entuziastai. Kalbėsime apie mūsų aplinkoje esančius Lietuvos valstybingumui svarbius objektus, asmenis, tradicijas ir ženklus.
Po konferencijos dalyviai bus pakviesti į istorinę rekonstrukciją-akciją „Taip šventė žemaičiai“. Jos metu pristatysime rekonstruotą XX a. ketvirto dešimtmečio pradžios plungiškių stalą, prie kurio, švęsdami bendruomenės šventę, Plungės miesto ir apylinkių žmonės viešėjo kartu su Žemaičių vyskupu Justinu Staugaičiu, Plungės parapijos klebonu Povilu Pūkiu, miesto burmistru Eduardu Misevičiumi, miesto ir valsčiaus tarybų nariais, inteligentais. Renginio partneriai – Plungės technologijų ir verslo mokykla parengs ir pristatys pirmosios nepriklausomybės laikotarpiu mėgtus patiekalus. Muziejininkai maloniai kviečia plungiškius prisijungti prie istorinės rekonstrukcijos organizavimo ir šiuo būdu tapti viena iš istorinių asmenybių. Dėl dalyvavimo rekonstrukcijoje kreiptis telefonu 8 687 58487.
Minėdami Lietuvos valstybingumo šimtmetį, atsigręžkime į tai, kas mums svarbu, kas įkvepia, stiprina, skatina matyti prasmę, padeda būti čia ir dabar.
Organizatoriai – Žemaičių dailės muziejus.
Partneriai – Plungės technologijų ir verslo mokykla.
 

Mano Krastas