NAUJIENOS

Aptartos bendradarbiavimo su švedais galimybės

Kategorija:

Miestas:
Rietavo savivaldybėje lankėsi Švedijos Karlshamno savivaldybės meras Per-Ola Mattsson, administracijos direktorius Daniel Wappling, savivaldybės ryšių su įmonėmis specialistė Theresia Bergdahl ir Technologijų ir mokslo parko projekto vadovė Marie Bjorck. Jie prisipažino, kad ši viešnagė Lietuvoje jiems pirmoji.
Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Antanas Černeckis, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir darbuotojai. Visiems prisistačius, meras papasakojo svečiams apie Savivaldybės struktūrą, Tarybos darbą, supažindino su Rietavo istorija, kuria tikrai galima didžiuotis. Kaip ir žmonėmis, kurie gyvena ir dirba Savivaldybėje – švietimo, kultūros, socialinėse įstaigoje, rūpinasi jaunimu ar verslu. Meras pasidžiaugė, kad Turizmo ir verslo informacijos centras suvedė su Karlshamnu, prisiminė nuostabią viešnagę šiame mieste  ir sakė tikintis, kad bendradarbiavimas nenutrūks ir ateityje. 
Karlshamno savivaldybės meras ir Tarybos pirmininkas Per-Ola Mattsson pirmiausia papasakojo apie savo miestą, esantį pietryčių Švedijoje, Blekingės provincijoje. Miestas įsikūręs ant Baltijos jūros kranto ir prie Mieono upės. Pristatydamas Tarybos darbą, meras sakė, jog čia drauge darbuojasi devynių partijų atstovai. Jis papasakojo, kad švedų verslininkai jau dabar ieško partnerių  žemės ūkio technikos, maisto gamybos, turizmo srityse. „Mūsų vizito tikslas, – sakė Per-Ola Mattsson, – tolesnio bendradarbiavimo plėtojimo aptarimas ir galimybė pasirašyti tokio bendradarbiavimo sutartį. Būtų labai gražu, jeigu mūsų miestai susigiminiuotų.“ Baigdamas savo kalbą, svečias iš Švedijos pakvietė merą ir kitus atvykti šią vasarą į Baltijos šalių festivalį, kur būtų galima iki galo aptarti bendradarbiavimo sutarties pasirašymo galimybes.
Abu merai pasikeitė dovanomis ir nusifotografavo drauge su kitais susitikimo dalyviais.
 
Nuotraukose: Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis (dešinėje), Karlshamno savivaldybės meras Per-Ola Mattsson ir Technologijų ir mokslo parko projekto vadovė Marie Bjorck; bendra nuotrauka prisiminimui
 
Angelė Kilčiauskaitė
 
  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai