Apšvietimo sprendimai didina darbo našumą

Kategorija:

Miestas:
Apšvietimo sprendimai didina darbo našumą
Jau ne vienus metus galima stebėti nepaprastą statybų bumą, kuris užplūdo didžiuosius Lietuvos miestus ir mažesnius miestelius. Vienas po kito dygsta daugiaaukščiai pastatai, kurie po kurio laiko bus pritaikyti biurų, namų ar komercinių ūkio subjetų poreikiams. Nuo pat ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro ar nakties galima matyti iš toli šviečiančius žibintus, kurių spindesys matomas iš pačių tolimiausių miesto kampelių. Statybos nelaukia, todėl žmonės ten dirba kone kiaurą parą. Kalimo, gręžimo ar kranų variklių garsai girdimi tiek dienos, tiek nakties metu. Taip vyksta todėl, kad šiuolaikinės technologijos leidžia dirbti bet kuriuo paros metu, keliomis pamainomis vien tam, kad pastatas grečiau pasiektų savo galutinius vartotojus.
 
Dirbant tamsiu paros metu ypatingai svarbus apšvietimas statybose. Tai ne tik lempos, kurios gerai apšviečia plotą, kuriame dirba statybininkai ir darbų vadovai, tačiau tai ir sudėtingos apšvietimo sistemos, reikalaujančios ne ką mažesnio išmanymo jas konstruojant, nei patys statybų planai. Statybos dažniausiai vykdomos keliuose aukštuose, todėl ypatingai svarbu gerai apšviesti visas konstrukcijų dalis, kuriose darbuojasi statybų specialistai, elektros darbus atliekantys darbininkai ar kiti savo profesijų profesionalai.
 
Apšvietimas visomis sąlygomis
 
Statant didelius pastatus ar verslo centrus, kurių Lietuvos sostinėje jau dygsta vienas po kito, architektai ir inžinieriai privalo apgalvoti kiekvieną pastato lopinėlį, kartu su projektu pateikti visą reikiamą informaciją apie apšvietimą statybose, pastato aukštų planus, išdėstymus ir visą projektui reikalingą informaciją, kad darbų vadovai, pasiėmę projektą, detaliai matytų kokie išankstiniai ar pasiruošimo darbai reikalingi prieš pradedant pastatą statyti. Apšvietimo sprendimai dažniausiai parenkami pagal būsimo pastato paskirtį, nes vienokia apšvietimo sistema reikalinga gyvenamiesiems būstams, kuriuose žmonės gyvens, kitokie sprendimai taikomi verslo paskirties statiniuose, biurų pastatuose ar sandėliuose. Apšvietimo sprendimai dažniausiai parenkami pagal tuo metu rinkoje esančius sprendimus, naujausias tendencijas ir reikalingą išdėstymą.
 
Apšvietimas statybose svarbu ne tik dėl efektyvaus pastato veikimo kai jis bus baigtas ir tinkamas eksploatuoti, tačiau ir statybų eigos metu, nes neesant tinkamam apšvietimui statybų aikštelėse, galimi įvairūs darbo saugos pažeidimai, kurie turi įtakos ir nelaimingų atsitikimų darbo metu įvykimui. Saugumas yra svarbiausias vykdant pastatų statymo darbus, todėl privaloma pasirūpinti visomis apsaugos priemonėmis, įskaitant ir darbo sąlygų pritaikymą esančioms sąlygoms, aplinkai ir joje dirbantiems žmonėms.
 
Geras apšvietimas statybose garantuoja spartesnį darbą, nes sudaroma galimybė dirbti tiek dienos metu, tiek tamsoje ar naktį, kai matomumas žymiai suprastėja, o atliekami darbai reikalauja ypatingo kruopštumo, atidumo ir saugumo. Šiuolaikinės technologijos leidžia sudaryti galimybes įvairiapusiam darbui, padidinti darbo našumą bei sutaupyti finansinių išteklių, nes dabartinės apšvietimo sistemos yra ekologiškos bei taupančios ne tik elektrą, tačiau ir dėl jos naudojimo atsirandančias išlaidas, taupiau naudoja energiją.
 
Sužinokite daugiau įmonės „Viltesa“ svetainėje: http://www.viltesa.lt/produkto-kategorija/apsvietimas/led-sviestuvai/
 

Mano Krastas