NAUJIENOS

Ant UNESCO būstinės sienų – lietuviško pajūrio atspindžiai

Kategorija:

Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO Tarptautinių šviesos metų proga spalio 6 d. UNESCO  būstinėje Paryžiuje atidarė tapybos darbų parodą „Šviesos erdvėse“.
 Rugsėjį dailininko Kazimiero Žoromskio fondas sukvietė 12 dailininkų iš 8 trijuose žemynuose esančių šalių į tapybos simpoziumą spalvingoje, su rudenėjančia saule žaidžiančioje Palangoje.  Prancūzai Artur Desiro ir Corrine Ungerer, amerikiečiai Joanas Belmaras ir Jacksonas Riffe‘as, Claudie Dimbeng iš Dramblio Kaulo Kranto, Premila Singh iš Pietų Afrikos, norvegė Grete Marstein, latvė Agnija Germane, estas Peeteras Krosmannas ir lietuviai Audrius Gražys, Martinas Jankus bei Giedrė Riškutė mėnesį ant drobių perteikinėjo saulės ir šešėlių žaismą.
 „Ši paroda, dailininkus subūrusi iš skirtingų pasaulio šalių, suteikia galimybę pasidalinti juos vienijančiu žavėjimusi nenusakoma šviesos svarba su dar įvairesne tarptautine UNESCO publika“, – sakė Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas, atidaręs parodą drauge su UNESCO generalinės direktorės pavaduotoja tiksliesiems bei gamtos mokslams Flavia Schlegel.
 Tarptautiniai šviesos ir šviesos technologijų metai yra Jungtinių Tautų iniciatyva. Jos tikslas – pabrėžti šviesos ir optikos technologijų progreso bei šių technologijų taikymo svarbą žmonijai, ypač tokiose srityse kaip tvarus vystymasis, energetika, švietimas, žemės ūkis, komunikacijos ir sveikata.
 
URM inf.

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama