Ant paukščio sparnelio pavasaris plevena...

Kategorija:

Miestas:
Ant paukščio sparnelio pavasaris plevena...
Kovas visomis prasmėmis gali būti laikomas ne tik gamtos atsigavimo, bet ir visuomenės dėmesio gamtai suaktyvėjimo mėnesiu. O kovo 10-oji, vadinama 40-ties paukščių diena, Lietuvoje pirmą kartą buvo švenčiama beveik prieš šimtą metų – 1923 m. Tuomet ją organizavo vienas iš žinomiausių Lietuvos gamtininkų prof. Tadas Ivanauskas. Nuo to laiko kiekvieną pavasarį organizuojamos inkilų kėlimo šventės.
 Atkurtos Lietuvos šimtmečiui įprasminti Marijampolės kultūros centras ir Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Rūta“ šiai šventei suteikia naują formatą. Tai gamtosauginis projektas, jungiantis visą Lietuvą – „Čiulbėkit, paukšteliai, mylimoj šalelėj“.
 Prie šios iniciatyvos jau prisijungė daugiau nei pusė šimto Lietuvos švietimo įstaigų, kurios kovo 5–9 dienomis gamins ir kels namus paukšteliams prie savo ugdymo įstaigų, gyvenviečių parkuose ar kitose pasirinktose teritorijose. O visus norinčius kartu pasitikti sugrįžtančius paukščius kviečiame kovo 9 d. 14 val. į Marijampolės Mokolų parke vyksiantį inkilų kėlimo renginį – „Čiulbėkit, paukšteliai, mylimoj šalelėj".
Visų projekte dalyvaujančių švietimo įstaigų ugdytiniai kurs parskrendančių paukščių piešinius ir kompozicijas parodai – „Čiulbėkit, paukšteliai, mylimoj šalelėj“, kuri bus eksponuojama Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre nuo balandžio 30 d. iki gegužės 4 d., paroda taip pat bus eksponuojama ir virtualioje aplinkoje adresu www.darommarijampole.lt. 
Marijampolės kultūros centro informacija
 

Mano Krastas