NAUJIENOS

Algimanta Pabedinskienė: „Aš pirmiausia visada galvoju apie žmogų“

Kategorija:

Miestas:
Telšiuose lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Vizito metu ją lydėjo Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas ir Seimo narys Valentinas Bukauskas.
A. Pabedinskienė susitiko su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (VSDFV) Mažeikių skyriaus ir Mažeikių skyriaus Telšių padalinio atstovais, gyventojais, globėjais ir įtėviais, Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Telšių vaikų globos namų ir Savivaldybės administracijos darbuotojais, GIMK atestuotais socialiniais darbuotojais, Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariais, lankėsi Telšių vaikų globos namuose ir Telšių krizių centre.
Bendraudama su SODROS darbuotojais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ministrė išgirdo statistinius duomenis apie veiklą, tačiau pasigedo informacijos apie kolektyvo mikroklimatą. „Malonu, kad pateikėte skaičių žemėlapį, tačiau tikėjausi išgirsti, kaip ir kuo jūs gyvenate. Aš pirmiausia visada galvoju apie žmogų. Man rūpi kolektyvo gyvenimas, kaip motyvuojami darbuotojai, kaip vyksta darbas su socialiniais partneriais. Teigiami darbo rodikliai būtent ir priklauso nuo to, kaip jaučiatės jūs, darbuotojai“, – atkreipė dėmesį A. Pabedinskienė.
Seimo narys V. Bukauskas papildė SADM ministrę ir pastebėjo, jog yra tekę gauti nusiskundimų iš verslininkų dėl netinkamo SODROS darbuotojų elgesio. VSDFV Mažeikių skyriaus direktoriaus pavaduotoja Jūratė Gargasienė teigė, kad specialistų darbas sudėtingas, reikalinga nuodugni įmonių darbo analizė, tačiau informavo, jog visuomet stengiasi aptarnauti klientus deramai, o su jais pabendravus išsisprendžia daug dėl tam tikrų priežasčių kilusių problemų.
Susitikime su gyventojais A. Pabedinskienei užduota daug klausimų, susijusių su socialinėmis problemomis. „Netrukus bus planuojamas kitų metų biudžetas, būtina atsižvelgti į vaikų dienos centrų finansavimą, reikalingos įžvalgos į silpnesnes sritis, būtina atkreipti dėmesį į vidutinio amžiaus žmones, „iškritusius“ iš darbo rinkos. Džiugu, kad socialinių paslaugų infrastruktūra gerėja, atsirado globos pertvarka, integralios paslaugos ir panašiai“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
Ji pasidžiaugė, jog su trečiuoju sveikatos apsaugos ministru Juru Požela galiausiai pavyko susitarti ir pasirašyti įsakymą, kuriuo griežtinama atsakomybė medikams už Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) pateikiamus dokumentus. Nuo šiol gydytojams už piktnaudžiavimą šiais dokumentais gali grėsti mediko licencijos praradimas.
Seimo narys domėjosi, ar vaikus globojančios šeimos pageidautų, kad būtų suteikiamos lengvatinės sąlygos transporto priemonėms įsigyti. Pasiūlymu globėjai pasidžiaugė, nes tvirtino, kad šiuo metu neturi galimybės kur nors nusivežti vaikų.
Gyventojai A. Pabedinskienei uždavė klausimų dėl mažų pensijų ir pašalpų, išgirstas pasiūlymas išleisti anksčiau į pensiją neįgalius vaikus auginančius tėvus, pasidalinta asmeninėmis šeimos problemomis. Ministrė į klausimus, į kuriuos iškart negalėjo atsakyti, pažadėjo pasidomėjusi pateikti atsakymus vėliau.
SADM ministrė, apsilankiusi Krizių centre, sužinojo, kad per mėnesį čia apsilanko vidutiniškai 114 žmonių, Telšiuose atskirai veikia ir jaunimui, ir suaugusiesiems skirtos pagalbos linijos. Viešnia apžiūrėjo ir Telšių vaikų globos namus bei išsakė savo nuomonę vaikų integravimo į šeimas klausimais.
Netrukus bus planuojamas 2017 metų valstybės biudžetas. Apsilankiusi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė turėjo galimybę susipažinti su esama situacija Telšiuose ir pabendravusi su vietos gyventojais bei politikais, įvertinti ir atsižvelgti į didžiausias rajono socialines problemas. „Manau, kad ministrės vizitas buvo naudingas ir duos teigiamų rezultatų Telšių rajonui“, – po A. Pabedinskienės viešnagės sakė meras Petras Kuizinas.
 

 Telšių rajono savivaldybės informacija
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama