NAUJIENOS

Aido Striogos skulptūrų paroda „Akmenų istorijos“

Kategorija:

Miestas:
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose birželio 27 d., trečiadienį, 19 val. įvyks Aido Striogos skulptūrų parodos „Akmenų istorijos“ atidarymas.
Parodoje A. Strioga pristato savo kūrybinius ieškojimus. Skulptoriaus meno lauke vyrauja gyvūnijos pasaulis. Pasak menininko, gamta niekada nemeluoja, ji nemoka apsimesti, ji yra tikra ir atvira. Kūrėjas parodoje kviečia tiek mažą, tiek didelį žiūrovą pasiklausyti kaip ataidi pasaulis išraiškinguose akmenyse.
Skulptoriaus A. Striogos vaikystė prabėgo kūrybinėje aplinkoje, kurią kūrė tėvas Leonas Strioga  – žymus Lietuvos skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas. Būdamas paaugliu vasaromis dirbdavo tėčio pameistriu. Stebėdamas  ir padėdamas jam kurti įvairias skulptūras, A. Strioga nuolat buvo apsuptas įvairių sričių menininkų, iš kurių galėjo ne tik pasimokyti, bet ir pasisemti kūrybinės ištvermės.
Aidas Strioga mokėsi dabartinėje Kauno Antano Martinaičio dailės mokykloje, kurioje mokytojai tapytojai Alfonsas Vilpišauskas ir Edmundas Salandžius jaunąjį menininką skatino ieškoti savitų išraiškos priemonių. A. Strioga domėjosi įvairiomis meno sritimis, eksperimentavo ir ieškojo savo kūrybinio kelio. Po įvairių gyvenimo vingių ir savęs ieškojimų menininkas nusprendė grįžti prie skulptoriaus profesijos. 2018 m. jo personalinės parodos buvo pristatytos Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje ir Liudviko Rėzos kultūros centre Juodkrantėje.
 
Paroda veiks: 2018 06 27 – 2018 08 10

Maloniai kviečiame apsilankyti

  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Šilutės krašto muziejai

Juknaičių parkasPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai