A.Butkevičius siūlo Vyriausybei tapti ES valstybių narių iniciatore peržiūrint vasaros laiko taikymo direktyvos nuostatas


Miestas:
A.Butkevičius siūlo Vyriausybei tapti ES valstybių narių iniciatore peržiūrint vasaros laiko taikymo direktyvos nuostatas

Antradienį Seimo LSDD frakcijos narys Algirdas Butkevičius įregistravo pasiūlymą Seimo nutarimo dėl vasaros laiko taikymo projektui siūlydamas Vyriausybei kreiptis į Europos Sąjungos valstybes nares siekiant išsiaiškinti oficialias jų pozicijas dėl galimybės pačioms šalims apsispręsti dėl laiką keisti įpareigojančios Direktyvos taikymo.

„Diskusijos dėl vasaros laiko taikymo vyksta ne pirmus metus. Ekonominiai dalykai yra viena, visai kas kita tiesioginė įtaka žmogaus savijautai. Šių metų balandį buvo vykdyta „Vilmorus“ apklausa, kurios rezultatai parodė, kad beveik 80 proc. šalies gyventojų nepritaria laiko keitimui. Taigi, turime atsižvelgti į visuomenės nuomonę“, - sako parlamentaras A.Butkevičius.

Pasak Seimo nario, šiuo metu Lietuvai vienai pačiai sėkminga konsultacijų su Europos Komisija baigtis sunkiai tikėtina. Tačiau parlamentaras A.Butkevičius sako, kad kartu su kitomis valstybėmis narėmis šį klausimą „išjudinti“ tikrai pavyktų, juolab, kad dėl to pradeda teigiamai pasisakyti ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės bei joms atstovaujantys europarlamentarai.

„Analogiškas klausimas nacionaliniu lygiu keliamas ir Suomijos Respublikoje bei kaimyninėje Lenkijos Respublikoje. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kreipimasis sudarytų palankias galimybes kartu su užsienio valstybėmis sudaryti vieningą poziciją ir būti išgirstiems Europos Komisijos. Tik kartu su kitomis valstybėmis narėmis turime aiškias perspektyvas įgyvendinti pokyčius vasaros laiko taikymo srityje. Toks žingsnis taip pat parodytų Lietuvos Respublikos lyderystę tarptautiniame politiniame lygmenyje“, - sako LSDD frakcijos narys A. Butkevičius.

Šį parlamentaro pasiūlymą dar turės apsvarstyti Lietuvos Respublikos Seimas. A. Butkevičiaus įsitikinimu, šis svarbus Seimo nutarimas turėtų būti priimtas dar šioje Seimo sesijoje.

 


Mano Krastas