NAUJIENOS

2017-ieji – Ievos Simonaitytės metai

Kategorija:

Miestas:
Tai paskelbė Seimas lapkričio 3 d. nutarimu, įvertindamas tai, kad Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, rašoma išplatintame pranešime spaudai.
Priimtu Seimo nutarimu Vyriausybei pasiūlyta iki 2016 m. gruodžio 31 d. parengti ir patvirtinti Ievos Simonaitytės 120-ųjų gimimo metinių minėjimo programą, skirtą socialines, kultūros naujoves pralenkusių garsios asmenybės idėjų tęstinumui įprasminti, visuomenės valstybinei savivokai ir pilietinei atsakomybei ugdyti, kultūros paveldo istorijai turtinti, kultūriniams ryšiams plėtoti, ir 2017 metų valstybės biudžete numatyti lėšų šiai programai įgyvendinti.
Klaipėdos rajonas tuo ypač džiaugiasi ir didžiuojasi, nes I. Simonaitytės kūryba kurį laiką buvo primiršta, netgi išimta iš mokyklinių programų. Tačiau tai, kad I. Simonaitytė reabilituota – puikus pavyzdys, jog tikrasis talentas nepasiduoda jokiam nuvertinimui.
Taigi, puiki proga šiemet ypač džiaugsmingai švęsti 120-ąjį rašytojos jubiliejų, kuris tradiciškai pirmiausia bus paminėtas Agluonėnuose, netoli rašytojos gimtųjų Vanagų, kur bus įteikta jau 21-oji I. Simonaitytės premija.
2017-aisiais Seimo paskelbtų žymių žmonių jubiliejinių ir svarbių Lietuvai datų minėjimo klausimai artimiausiu metu bus aptarti ir regiono Etninės kultūros globos taryboje, ir rajono kultūros įstaigose. 
Deramai paminėti Seimo paskelbtas svarbias datas yra ir Klaipėdos rajono etninės kultūros plėtros 2015–2017 metų programos prioritetas.
Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama