Panevėžio rajone paskelbta 16-oji Metų mokytojo nominacija

Kategorija:

Miestas:
 Panevėžio rajone paskelbta 16-oji Metų mokytojo nominacija
Spalio 5 d., penktadienį, Panevėžio rajono savivaldybės pedagogai iškilmingai pasveikinti profesinės šventės – Tarptautinės mokytojų dienos proga. Iškilmės vyko Panevėžio bendruomenių rūmuose.
Švietimo bendruomenę pagerbti atvyko Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, administracijos atstovai, garbingi svečiai.
Renginio pradžioje sugiedojus Tautišką giesmę į susirinkusiuosius kreipėsi meras Povilas Žagunis. Jis padėkojo mokytojams už ištikimybę savo pašaukimui ir palinkėjo ištvermės kasdieniniame, išbandymų kupiname darbe bei pakvietė šią popietę, pamiršus rūpesčius, pabūti kartu.
Meras Savivaldybės padėkomis Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanojo pedagogus labiausiai nusipelniusius skleidžiant žinias ir ugdant išsilavinusią pilietišką jaunąją kartą.
Gausiais plojimas į sceną palydėtas pasveikinti pedagogus atvykęs Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas.
Jo Ekscelencija, primindamas neseniai Lietuvoje viešėjusio Popiežiaus Pranciškaus žodžius, prašė mokytojų skatinti mokinius daugiau bendrauti su senoliais, išklausyti jų pasakojimų apie tautos šaknis, džiaugsmus, kentėjimus ir vertybes, nes, tik remdamasis savo šaknimis, jaunimas ves tautą pirmyn, rašys tautos istoriją siekdamas didesnių vaisių.
Pedagogus nuoširdžiai sveikino ir Garbės raštais apdovanojo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Guoda Burokienė, įteikusi Premjero Sauliaus Skvernelio padėkas, Petras Nevulis, Antano Bauros padėjėjas-sekretorius Algimantas Birbilas.
Švietimo ir mokslo ministerijos padėkas pedagogams įteikė Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis.
Sveikinimo žodžius tarė Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto pirmininkas Jonas Kaušakys, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus, seniūnų vardu – Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis.
Apdovanojimai įteikti Geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūros konkurso nugalėtojams. Jais šiemet tapo Naujamiesčio, Smilgių ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos, Paliūniškio pagrindinė mokykla bei ikimokyklinio ugdymo įstaigos – Dembavos lopšelis-darželis „Smalsutis“ ir Velžio lopšelis-darželis.
Šventės kulminacija tapo Metų mokytojo paskelbimas ir apdovanojimas. Šiemet ši nominacija skelbiama jau šešioliktą kartą.
Pranešti žinią, kad garbingas titulas Savivaldybės tarybos sprendimu suteiktas Raguvos gimnazijos muzikos mokytojai metodininkei Ingridai Bučinskienei į sceną pakilo Savivaldybės mero pavaduotojas, Metų mokytojo atrankos komisijos pirmininkas Antanas Pocius ir komisijos sekretorė Sigita Jasiūnienė.
Vicemeras pasidžiaugė, kad 25 metų pedagoginio darbo stažą turinti mokytoja, atsidavusi muzikai ir dainai, šią meilę sugeba perduoti ir savo auklėtiniams, o jų pasiekimai reprezentuoja Panevėžio rajoną visoje šalyje.
Pasveikinta bei gėlių lietumi apipilta mokytoja dėkojo kolegoms už palaikymą ir bendradarbiavimą, gimnazijos vadovams – už suteiktą kūrybinę laisvę, savo mokiniams – už jų plačiai atvertas širdis.
Dėkodama už suteiktą garbingą nominaciją Metų mokytoja sakė geriau ne kalbėsianti, o padarysianti tai, ką moka geriausiai ir sudainavo dainą. Jai pritarė į sceną vienas po kito pakilę mokiniai. Daina šventės dalyvių širdis sujaudino ne tik  jautriais žodžiais, bet ir nuo scenos sklindančia ypatinga kartu dainuojančių mokytojos ir jos mokinių bendrystės dvasia.
Šventinę nuotaiką taip pat kūrė Panevėžio rajono muzikos mokyklos lengvosios muzikos orkestras, jungtinis muzikos mokyklos jaunių choras, atlikėja Rima Žudienė, roko grupės „Laiptai“ vokalistas Henrikas Balčiūnas.
Pasibaigus iškilmingai daliai renginio dalyviai ir svečiai bendravo ir įspūdžiais dalijosi prie vaišių stalo, o po pertraukos sugrįžo į salę žiūrėti Kelmės Mažojo teatro spektaklį Keturakio „Amerika pirtyje“.
 
Danutė Pociuvienė
 
Mano Krastas