NAUJIENOS

„Pilimutės šposai“ aištrialiežuvius sukvietė jau dešimtą kartą

Kategorija:

Miestas:
 
Panevėžio rajono savivaldybės Miežiškių kultūros centre Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienąvyko tradicinis Panevėžio rajono pasakotojų konkursas „Pilimutėsšposai 2017“, skirtas puoselėti tautosakostradicijas, aukštaičių tarmę, suteikti progąatsiskleisti talentingiems krašto žmonėms.
 
Šiemet jau dešimtą kartą vykęs etnokultūrinis renginys buvo kiek kitoks, nei įprasta. Anksčiau jame dalyvavo tik moterys, o šiemet varžytis pakviesti ir stipriosios lyties atstovai.
 
Pasakoti nuotaikingų tarmiškų nutikimų, sakmių, prisiminimų, pasakų atvyko trys vyrai ir keturios moterys nuo 42 iki 85 metų. Žiūrovų juokas ir aplodismentai palydėjo aštrialiežuvių pokštus apie smetoniško turgaus keistenybes,čigonų gudrybes, vestuvių „gaspadinių“ nutikimus, senmergių gyvenimą, net apie žemės sutvėrimą. Vyriausias renginio dalyvis miežiškėnas Napoleonas Skeiveris pamokymus, kaip blaiviai gyventi, rėžė eilėmis.
 
„Šposininkai“ ne tik linksmino žiūrovus, bet ir varžėsi dėl geriausiojo titulo. Juos vertino autoritetinga folkloro, etnokultūros specialistų komisija. Negailėję komplimentų tiek renginio organizatoriams, tiek „šposininkams“, komisijos nariai pasidžiaugė, kad daugelis pasakotojų buvo artistiški ir įtaigūs. Tačiau pabrėžta, kad šio originalaus pasakotojų žanro atstovams vien įtaigumo nepakanka – būtina ir rimčiau įsigilinti į žodinį liaudies paveldą, suprasti bei klausytojams perteikti  pasakose, pasakojimuose sudėtą gyvenimišką išmintį.
 
Prizinių vietų užteko visiems, be kultūros centro įsteigtų prizų neliko nė vienas varžytuvių dalyvis. Dvi ketvirtąsias vietas komisija skyrė Žilvinui Karoliūnui iš Dembavos ir Zinaidai Jurėnienei iš Paįstrio seniūnijos, Pakaušių kaimo. Trečiosios vietos teko miežiškėnams Valerijai Bartulienei ir Napoleonui Skeiveriui, antroji – raguviškei Inai Kuodienei, pirmąja vieta įvertintas Jurgos Švagždienės iš Miežiškių pasakojimas.
 

Pasakotojų pasakotojo titulas suteiktas taip pat Miežiškiams atstovavusiam Linui Švagždžiui. Jam įteiktas ir pagrindinis prizas – originali tautodailininko Eduardo Tito medinė Pilimutės skulptūra.
 
Vadovaujantis renginio nuostatais, varžytuvių nugalėtojas bei I vietos laimėtoja įgijo teisę  atstovauti Panevėžio rajonui Lietuvos pasakotojų konkurse „Žodzisžodzį gena“ Druskininkuose.
 
 
Panevėžio rajono savivaldybės informacija

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama