NAUJIENOS

„Gintariniai vakarai“ į Ignalinos biblioteką sukviečia literatūros mylėtojus

Kategorija:

Miestas:
Balandžio 17 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje viešėjo grupelė literatūros kūrėjų. Buvo skaitomos eilės, proza, skambėjo dainuojamoji poezija. Savo bičiulius pristačiusi Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė sakė, kad jai labai smagu priimti svečius. Na o kad jie atvyko pas ją, tai ir renginys pavadintas „Gintariniai vakarai“. Rašytoja žadėjo tokių vakarų surengti ir daugiau.  Ignaliniečiams ji pristatė taip pat ne sostinėje gyvenančius kūrėjus: poetes ir prozininkes Oną Jautakę,  Irną Labokę, poetą, leidyklos „Kauko laiptai“ vadovą Viktorą Rudžianską, satyriką Rimantą Klusą ir dainuojamosios poezijos atlikėją Viktorą Gulbiną. Apie jų kūrybą savo mintis ir pastebėjimus išsakė literatūros kritikė Kristina Bačiulienė.
Vakarą vedė ir visam vyksmui dirigavo Viktoras Rudžianskas. Jis buvo tarsi vienijanti jungtis, juk jo leidykloje leidžiamos šių ir daugelio kitų kūrėjų knygos. Poetas sakė pastebėjęs, kad poeziją geriau priima regionuose gyvenantys žmonės, tai jis suprantąs žiūrėdamas į klausančiųjų akis. Ir dar viena mintis daugeliui įstrigo – „Didžiausią naudą žmogui neša nenaudingi dalykai...“. Šia patikrinta tiesa  jis minėjo pasiguodžiąs, kai užeina koks nepasitenkinimas gyvenimu.  V. Rudžianskas skaitė eiles iš knygos „Ponia Klara“, kurioje, kaip minėta, kiekviena moteris gali surasti dalelę savęs.
Savo nuoširdžias ir šviesias eiles iš naujausios knygos „Sekmadienį lengva nešti“ skaitė poetė Ona Jautakė. Save ji pristatė kaip tikrą provincijos žmogų, labai mylintį gamtą. „Esu iš pasaulio prie seno malūno...“,– sakė moteris, užaugusi vienkiemyje, vis prisimenanti maudynes Ančios upėje, grybavimus, uogavimus. Ona Jautakė baigė Skaudvilės vidurinę mokyklą, 1977–1984 m. studijavo žurnalistiką Vilniaus universitete, vėliau dirbo žurnaliste Kelmės rajono laikraštyje „Bičiulis“, o nuo 2000-ųjų metų yra šio laikraščio redaktorė. O. Jautakė rašo ir vaikams – tai mielos, smagios novelės-pasakaitės. Renginyje buvo pristatyta jos knyga vaikams „Balta skrybėlaitė“.
Rašytoja Irna Labokė skaitė novelę iš knygos „Florestino niekučiai“. Šis novelių rinkinys  – tai labai intelektuali, su subtilia ironija bei autoironija persmelkta vyro ir moters santykių istorija, pasakojimas apie gyvenimo ir buities smulkmenas, kurios yra tokios svarbios. Labai glaustas, minimalistinis minčių dėstymas, kur kiekviena frazė, žodis turi savo vertę ir prasmę, todėl skaitant ir klausant galima tiesiog mėgautis tekstu. Kaip sakė kritikė Kristina Bačiulienė, knyga „Florestino niekučiai“ – „tai elegantiškas, inteligentiškas moters pasakojimas apie savo namus, kurie yra jos viduje...“.
Renginio dalyvius savo paprastumu ir humoru sužavėjo satyrikas Rimantas Klusas, sakęs, kad tai yra 520-asis jo susitikimas su skaitytojais. Kiekvieną tokį susitikimą jis pasižymi ir aprašo, tuo tarsi parodydamas, kaip jam tai svarbu. Ignaliniečiams pristatyta keturioliktoji žinomo humoristo knyga „Pagauti vėją“,  kurioje autorius dar sykį patikina, jog jis lieka ištikimas savo žanrui, stilistikai, skaitytojui ir sau. Linksmos, ironiškos, absurdiškos eilės, šmaikštūs aforizmai prajuokino, tačiau ne tik juokas svarbu, o ir intelektuali, taikli mintis, kuri tą juoką padaro visai ne lėkštą.
Poezijos ir prozos skaitymus paįvairino dainuojamoji poezija. Keletą dainų, kuriose ryškiausia nata skambėjo moters ir meilės tema,  atliko Kelmės krašto poetas Viktoras Gulbinas, pristatęs naujausią savo knygą „Veidu į vakarą“. Kaip sako autorius, moteris – poezijos druska. Moteris yra tobulesnė už vyrą. Ji įkvepia pastarąjį darbams bei žygiams, yra taika, meilė, švelnumas, grožis ir gėris. 
Visiems Ignalinos svečiams buvo padėkota už puikų vakarą ir dovanotos Dalios Savickaitės knygos „Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji“. Ignaliniečiai galėjo mažesnėmis kainomis nusipirkti šių ir kitų autorių leidykloje „Kauko laiptai“ išleistų knygų.
 
 
 Lina Kovalevskienė,
Savivaldybės administracijos
vyr. specialistė ryšiams su visuomene,

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama