NAUJIENOS

„Sidabro vainikėlio“ laureatė – kėdainietė Laura Steponavičiūtė

Kategorija:

Miestas:
Praėjusį penktadienį Kėdainiuose, Daugiakultūriame centre, vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinės parodos uždarymas ir laureatų apdovanojimo ceremonija. Jau septintus metus organizuoto konkurso metu apdovanoti geriausi respublikos jaunieji liaudies meno puoselėtojai bei jų mokytojai.
Konkurso „Sidabro vainikėlis“ finalinės parodos laureate tapo bei konkurso simbolį – sidabro vainikėlį – už savo pintinių juostų kolekciją pelnė kėdainietė, antrą kartą finalinėje konkurso parodoje dalyvaujanti Laura Steponavičiūtė (mokytoja Loreta Steponavičienė). Finalinėje parodoje dalyvavusios Modesta Paškevičiūtė ir Austėja Leonavičiūtė (mokytoja Milda Petraitienė) apdovanotos antros vietos diplomais.
Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta komisija iš viso apdovanojo kelias dešimtis geriausiųjų jaunųjų liaudies meno puoselėtojų iš visos Lietuvos. Konkurso simboliai – sidabro vainikėliai buvo įteikti šešiems geriausiems kūrinių ar kūrinių kolekcijų autoriams. Diplomais bei specialiaisiais diplomais apdovanoti konkurso finalinės parodos antrų bei trečių vietų laimėtojai.
Konkursas vyko trimis etapais – vyko rajoninės parodos, iš kurių geriausiųjų darbai varžėsi regioninėje parodoje ir galutiniame, baigiamajame konkurso etape – finalinėje parodoje. Iš viso šiais metais organizuotame konkurse „Sidabro vainikėlis“ dalyvavo 390 mokinių, eksponuota per 1000 kūrinių, iš jų 57 Kėdainių rajono moksleivių darbai, kuriuos ruošė 8 mokytojai. Regioniniame etape varžėsi 11-os kėdainiečių darbai, iš kurių 3 dalyvavo ir finalinėje parodoje.
Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamame konkurse jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, bet ir yra skatinami tobulinti meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius. Kiekvienais metais „Sidabro vainikėlis“ suburia visos Lietuvos vaikus ir jaunuolius tam, kad šie pristatytų, ką jų regionas, rajonas, miestelis turi geriausio, išskirtinio, unikalaus. Siekiama, kad mokinių darbų parodos sudomintų ir patrauktų bendraamžius, mokinių tėvus, pedagogus, prisidėtų prie tradicinės kultūros puoselėjimo.
 
Astijus Krauleidis,
Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjas

ČDM biblioteka atveria duris visuomenei

Marčiupio akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama