NAUJIENOS

„Bangos“ skulptūros vieta bus renkama tarybos posėdyje

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 3 d. Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko darbo grupės posėdis dėl skulptūros „Banga“ statymo vietos. Buvo svarstoma, ar skulptūra turėtų stovėti Kvietinių gatvės skvere prie Gargždų turizmo ir informacijos centro, ar prie miesto stadiono.
Posėdyje dalyvavo Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotoja Ligita Liutikienė,  tarybos nariai Andžela Šakinienė, Dainius Šatkus ir Egidijus Preibys, Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis, skulptūros autorius Algirdas Bosas, VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas, „Gargždų banga“ valdybos narys Artūras Uosis, futbolo komandos „Gargždų veteranai“ vadovas Romualdas Petkevičius ir Gargždų miesto bendruomenės narys Vytautas Čeledinas.
Administracijos direktorius susirinkusiuosius paragino pamiršti asmenines ambicijas ir stengtis priimti geriausią sprendimą miestui ir jo žmonėms. Skulptūros autorius A. Bosas priminė, kad skulptūra sukurta būtent Kvietinių gatvės skverui, todėl domėjosi, ar vieta prie stadiono būtų tinkama. Meras patikino, kad erdvės prie stadiono būtų sutvarkytos biudžeto lėšomis ir skulptūrai ši vieta tiktų, o Kvietinių g. skveras būtų tinkamesnė vieta Valstybės šimtmečio įamžinimui.
Posėdyje Savivaldybės vadovai pabrėžė, kad skulptūros ir meno kūriniai, puošiantys miestą, yra reikalingi, o visos iniciatyvos – sveikintinos. Vis dėlto problemų kyla, nes nebuvo laikomasi žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo Klaipėdos rajono viešosiose vietose tvarkos aprašo: iniciatoriai Klaipėdos rajono savivaldybei mero vardu nepateikė prašymo įamžinti istorines datas ar įvykius prieš tris mėnesius iki įamžinimui pasirinktos datos, Taryba nepriėmė sprendimo dėl skulptūros vietos.
Tarybos sprendimu buvo pritarta prisidėti prie skulptūros finansavimo, tačiau nebuvo nustatyta, kurioje vietoje skulptūra stovės. Savivaldybė skulptūrai skyrė 10 tūkst. eurų, dar tiek pat lėšų pridėjo privatūs rėmėjai. Nors, pritariant finansavimui, skulptūros vieta buvo nurodyta Kvietinių g. skvere, tačiau kalbėta, kad skulptūros vieta tik preliminari ir gali būti keičiama.
Skulptorius A. Bosas pasiūlė skulptūrą „Banga“ Kvietinių g. skvere pastatyti laikinai ir stebėti, kaip ją priims miesto žmonės ir svečiai, o reikalui esant ją perstatyti prie stadiono, nes skulptūra – lengvai išrenkama ir perkeliama. Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas pasiūlė kitame Tarybos posėdyje teikti du sprendimų projektus dėl skulptūros „Banga“ statymo vietos: vieną Kvietinių g. skvere, kitą – prie stadiono. Taip pat bus apsvarstytas ir skulptoriaus pasiūlymas. Kitas Tarybos posėdis – lapkričio 24 d.
 
Ernesta Strakšytė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama